Pielęgnacja niemowląt i dzieci

 

Dziecko to mały skarb, o który należy się troszczyć ze szczególną uwagą i starannością. Pielęgnacja delikatnej skóry niemowlaka, czyszczenie uszu, okolic pępka, kąpiele, wycieranie wrażliwej pupy, czy zmiany pieluszki, to wszystko spędza sen z powiek każdemu rodzicowi. Każdy chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja niemowląt i dzieci? O czym należy pamiętać podczas kąpieli? Jak uniknąć kłopotliwych odparzeń okolicy pieluszkowej? Jakich środków używać, a jakich unikać? O tym wszystkim i wiele więcej możecie przeczytać na blogu LUBA.

 

Zanim rozpoczniesz zabiegi pielęgnacyjne, pamiętaj, że skóra dziecka różni się od twojej

 

Skóra małego dziecka znacznie różni się od skóry osoby dorosłej. Jest przede wszystkim dużo cieńsza i jeszcze niedojrzała pod względem budowy, jak i wielu funkcji ochronnych. Delikatna skóra malucha szybciej ulega odwodnieniu, czy przegrzaniu. Jest też bardziej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Dlatego tak ważne jest, by podczas wykonywania różnych zabiegów pielęgnacyjnych, pamiętać, że nasz maluch czuje inaczej, jest o wiele delikatniejszy i o wiele bardziej skłonny do podrażnień. Wycierając okolice pieluszkowe, należy sięgać wyłącznie po delikatne i sprawdzone produkty, takie jak nawilżane chusteczki LUBA. Mokre chusteczki nie zawierają: parabenów, PEGów, mydła, alkoholu. Delikatnie oczyszczają skórę dziecka i pozostawiają ją czystą, nawilżoną i pachnącą. Po takie produkty warto sięgać, by nasz maluch czuł się komfortowo. Nie można też zapominać o zakupie odpowiednich pieluszek i wietrzeniu pupy. Skóra dziecka musi od czasu do czasu odpocząć od pieluszki.

 

Najważniejsze zabiegi pielęgnacyjne niemowląt

 

O dziecko trzeba dbać, w końcu, to ogromny skarb każdej rodziny. Jak pielęgnować dziecko prawidłowo? Nawilżenie skóry i brak podrażnień to podstawa! Dużą uwagę należy poświęcić profilaktyce odparzeń pieluszkowych. Zbyt długi kontakt skóry dziecka z mokrą lub zabrudzoną pieluszką skutkuje nieprzyjemnymi odparzeniami. Częsta zmiana pieluszki i skuteczne oczyszczenie skóry po jej ściągnięciu są bardzo ważne. Nawilżane chusteczki ułatwiają ten proces. Nie można też zapominać o odpowiedniej pielęgnacji buzi noworodka. By o nią zadbać i zachować odpowiednie nawilżenie, wystarczy przemywać buzię wacikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie. Do tego zabiegu można też śmiało użyć delikatnych chusteczek nawilżających, przeznaczonych do wrażliwej skóry dziecka. Nie zapominajmy o uszach! Wystarczy przecierać je mokrym wacikiem, co około 2-3 dni. Nie wolno uszu czyścić patyczkami. Warto również wspomnieć o kąpieli. Odpowiednia temperatura wody i otoczenia, dobrane preparaty natłuszczające i kochający rodzice. Tylko tyle i aż tyle.

 

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja dzieci i niemowląt? O czym nie można zapominać, czego unikać, a co jest wręcz koniecznie? Jak powinna wyglądać kąpiel noworodka? Jak pielęgnować pępek noworodka? Jakie produkty dla dzieci warto kupić, a jakich unikać (skład)? O tym wszystkim dowiecie się na blogu LUBA.

 

* Nota Prawna - Zakaz kopiowania
Jak dbać o włosy niemowlaka?

Jak dbać o włosy niemowlaka?

awet o delikatne włosy niemowlaka należy dbać w sposób szczególny. Jak pielęgnować włosy noworodka? Czego nie rodzić podczas pielęgnacji? Czy mycie włosów niemowlaka wymaga specjalnych środków? O tym dowiecie się z naszego artykułu.
Czytaj więcej
Uszy niemowlaka - jak czyścić?

Uszy niemowlaka - jak czyścić?

Jedyną możliwością dziecka do wyrażania swojego niezadowolenia/bólu i tym podobne - jest płacz. Ból ucha również często wyrażany jest płaczem. Sprawdź, jak radzić sobie z bólem ucha u niemowlęcia.
Czytaj więcej
Kiedy przewijać noworodka?

Kiedy przewijać noworodka?

Kiedy przewijać noworodka? Czy przewijać śpiące dziecko? Jak często powinna być zmieniana jego pieluszka? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania i pokazać, że nie ma się czego bać. Zmiana pieluszki naprawdę nie jest skomplikowana.
Czytaj więcej
5 sposobów na odparzenia pieluszkowe

5 sposobów na odparzenia pieluszkowe

Przyczyn odparzeń pieluszkowych może być wiele. Do najczęstszych należy niewłaściwa pielęgnacja, zły dobór pieluszki lub osłabienie układu odpornościowego. Czy da się uniknąć odparzeń pieluszkowych lub zminimalizować ryzyko ich powstania? O tym dowiecie się w naszym artykule.

Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 535 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-11-07
Super!!!
2024-11-01
Bardzo przydasie
pixel