Kuchnia - Ściereczki Uniwersalne
( ilość produktów: 8 )
Dlaczego należy sprzątać kuchnię?
Codzienne sprzątanie w kuchni może okazać się frustrującą i męczącą pracą. Niekończąca się sterta naczyń, brudny zlew, pełna zmywarka, zachlapana kuchenka, czy blat pełny okruszków nie zachęcają do rozpoczynania porządków. Dziś zajmiemy się przede wszystkim gruntownymi porządkami w kuchni, które sprawią, że Twoja kuchnia będzie lśnić i przede wszystkim będzie bezpieczna dla zdrowia Twojego i Twojej rodziny. Niestety kuchnia, która nie jest sprzątana odpowiednio dobrze i często, jest siedliskiem bakterii, które mogą powodować silne dolegliwości żołądkowe, zatem nie można tego lekceważyć. Skup się na harmonogramie sprzątania, ponieważ pozwoli Ci on na szybkie i skuteczne sprzątanie kuchni. Jak wyczyścić zlew? Jak umyć lodówkę? Jak pozbyć się brudu z piekarnika? Jak czyścić płytę indukcyjną? Na te i inne pytania dotyczące sposobów na sprzątanie kuchni, odpowiedzi szukaj poniżej!
Jak sprzątać kuchnię krok po kroku - harmonogram dzienny
- Zgarnij resztki z talerzy do śmietnika na bio odpady
- Włóż brudne naczynia do zmywarki, a jeżeli w Twojej zmywarce są czyste naczynia - wyjmij je. Jeżeli nie masz zmywarki, umyj naczynia w ciepłej wodzie w zlewie
- Poukładaj wszystkie przedmioty leżące nie na swoim miejscu do szafek i szuflad. W przypadku rzeczy, które nie powinny znajdować się w kuchni, je również przenieś w odpowiednie dla nich miejsce
- Użyj ściereczki do czyszczenia kuchni i przetrzyj nią płytki w kuchni, fronty szafek i uchwyty
- Ściereczka do czyszczenia mebli również się przyda. Przetrzyj nią drewniany stół, a także drewniane blaty. Jeżeli Twój blat kuchenny i stół zrobiony jest z innego materiału, użyj ściereczki do kuchni, która usuwa wszelkie kuchenne plamy
- Użyj ściereczki do czyszczenia płyty kuchennej i wyczyść ją, aby lśniła czystością
- Umyj zlew, używając naszej ściereczki czyszczącej do kuchni z octem owocowym, który wspaniale poradzi sobie z plamami powstałymi w Twoim zlewie
- Wyrzuć śmieci
- Pozamiataj/odkurz i umyj podłogę
15 minut w kuchni
Na te wszystkie czynności z listy powyżej wystarczy zazwyczaj jedyne 15 minut pracy. Zatem możesz zrobić to każdorazowo przed snem, aby rano móc wypić kawę i zjeść pyszne i pożywne śniadanie w czystej kuchni. Regularne sprzątanie kuchni sprawi, że kwadrans będzie w pełni wystarczającym czasem. Oczywiście nie ma konieczności przecierania płytek i frontów, jeżeli nie przygotowywałeś tego dnia dwudaniowego obiadu, ale żeby nie trzeba było w kuchni spędzać na sprzątaniu 2 - 3 godzin jednorazowo - warto sprzątać ją regularnie. Sprzątanie kuchni regularnie, co tydzień, różni się od sprzątania kuchni każdego dnia. Przede wszystkim podczas tygodniowych porządków skupiamy się na dokładniejszych czynnościach, jak sprzęt AGD (piekarnik, zmywarka, lodówka, mikrofalówka, okap kuchenny), porządki w szufladach i szafkach, a także wytarcie górnych szafek z osadzającego się kurzu i tłuszczu.
Jak sprzątać kuchnię krok po kroku - harmonogram tygodniowy
- Wszystkie czynności z codziennego harmonogramu
- Użyj drabiny i zetrzyj brud z wiszących szafek. Idealnie sprawdzą się tutaj chusteczki do kuchni, które poradzą sobie z kurzem i tłustymi oparami, które przylepiają się do górnej, zewnętrznej części szafek kuchennych
- Umyj piekarnik z zaschniętych zanieczyszczeń, które powstają podczas pieczenia
- Przystąp do czyszczenia zmywarki: wyjmij filtr i dokładnie go wyczyść, zdejmij i wyczyść ramiona, pamiętaj również o uszczelkach, w których gromadzi się bardzo dużo zanieczyszczeń. Do czyszczenia uszczelek w zmywarce mamy dla Państwa świetne ściereczki czyszczące do AGD, które poradzą sobie z uporczywym brudem. Kosze na naczynia i koszyk na sztućce również warto przemyć pod bieżącą wodą. Nie należy zapominać także o zewnętrznej stronie zmywarki, bo to ona jest widoczna na pierwszy rzut oka. Nasza ściereczka nasączona doskonale sprawdzi się przy powierzchownych porządkach.
- W mikrofalówce zazwyczaj czai się mnóstwo brudu, który powstaje podczas podgrzewania w niej jedzenia. Nie zwlekaj z czyszczeniem jej, ponieważ w przeciwnym wypadku mogą rozwinąć się w jej wnętrzu groźne dla zdrowia bakterie, grzyby i pleśnie. Ściereczki nasączone octem doskonale rozpuszczają brud, a także dezynfekują powierzchnię każdego sprzętu AGD, jaki masz w swoim domu.
- Okap kuchenny to sprzęt, który ma za zadanie pochłaniać wytwarzającą się podczas gotowania parę i zapachy. Razem z parą unosi się również tłuszcz, który osiada się na sprzęcie, tworząc warstwę kurzu z tłuszczem - takie zabrudzenia są ciężkie do usunięcia. Nasze chusteczki do kuchni z octem jabłkowym świetnie rozpuszczają tego typu brud i schodzi on z dziecinną łatwością. Filtr kasetowy możesz bez problemu włożyć do zmywarki i umyć jak zawsze myjesz naczynia.
- Mycie lodówki zdaje się dobrym pomysłem w wariancie cotygodniowym. Jak umyć lodówkę, żeby była higienicznie czysta? Jak pozbyć się zapachu z lodówki? Czyszczenie lodówki to obowiązkowy punkt sprzątania, jeżeli zależy Ci na zdrowiu i bezpieczeństwie Twoim i Twojej rodziny. Jak sobie pomóc przy sprzątaniu lodówki? Użyj naszych ściereczek czyszczących, które są bezpieczne w kontakcie z żywnością, neutralizują nieprzyjemne zapachy, a także opierają się na działaniu octu jabłkowego, czyli naturalnego składnika! Najpierw wyjmij wszystko z lodówki, wyjmij półki, przetrzyj wnętrze lodówki. Każdą półkę również dokładnie przetrzyj ściereczką i włóż na miejsce. Na koniec wystarczy poukładać wszystkie produkty na swoje miejsce. Nie zapomnij o zrobieniu szybkiego przeglądu, bo może się okazać, że coś nie nadaje się już do ponownego powrotu na półki w lodówce. Lodówkę możesz również umyć od zewnątrz, aby jej zewnętrzna strona lśniła, jak jej wnętrze!
- Zamrażarka jest również sprzętem, o który należy dbać. Najczęściej dysponujemy zamrażarką, która jest integralną częścią lodówki. Te 3 szuflady również powinny być czyszczone. Jeżeli nie jest odpowiednio sprzątana, wyjmowane przez nas produkty będą nieprzyjemnie pachnieć. Zamrażarka nigdy nie jest pusta, znamy to z autopsji. Najlepiej zatem jest się do tego odpowiednio przygotować. Styropianowe pudełko z wkładami do zamrażania, czy lodówka turystyczna może nam w tym pomóc. Po wyjęciu wszystkiego i przełożeniu do pojemnika przystępujemy do czyszczenia wnętrza i szuflad. Tutaj również pomocne będą nasze ściereczki Comfort. W razie konieczności przed myciem rozmrozić zamrażarkę.
- Małe AGD - w swoich domach korzystacie z pewnością, z takich sprzętów jak: gofrownica, toster, czy grill, a nawet czajnik elektryczny, który jest w każdym domu. Te sprzęty również wymagają, by o nie dbać za pomocą środków, które nie będą na nie negatywnie wpływały. Po raz kolejny sprawdzą się nasze niezawodne ściereczki LUBA Comfort. Można nimi wyczyścić zarówno zewnętrzną stronę, jak i wnętrze urządzeń.
Czy warto sprzątać na bieżąco?
Z pewnością nie raz sprzątałeś przez cały dzień, kosztem spędzenia tego czasu na zupełnie innych czynnościach, które przyniosłyby Ci więcej relaksu, odpoczynku i uśmiechu. Jeżeli nie masz w domu przypadków chorobowych, czyli na przykład domownika uczulonego na roztocze kurzu domowego, nie musisz spędzać wielu godzin dziennie na przecieraniu i odkurzaniu wszystkiego. Najlepszym rozwiązaniem dla każdego jest regularne dbanie o porządki, wycieranie plam na bieżąco, chowanie rzeczy na swoje miejsce, a jeżeli z czegoś nie korzystacie, a to stoi i kurzy się na blacie - schowajcie sprzęt do szafki. Im mniej będziesz miał przedmiotów w domu, tym mniej będzie trzeba sprzątać. Zasada minimalizmu jest prosta i klarowna, a przy okazji pozwala na zwiększenie przestrzeni wokół siebie. Nie zostawiaj sobie całości sprzątania na 1 dzień w tygodniu, bo najzwyczajniej w świecie możesz nie podołać, tylko poczuć zawód.