Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lodówka, Mikrofala, AGD - Ściereczki Uniwersalne

( ilość produktów: 8 )

Kuchnia to miejsce, w którym mamy sporą ilość sprzętów AGD. Każdy z nich ma w pewien sposób kontakt z żywnością. W niektórych sprzętach przechowujemy jedzenie, w innych przetwarzamy, a jeszcze w innych myjemy naczynia, na których później podajemy posiłki. Jakich środków używać do czyszczenia sprzętów AGD w kuchni? Czy są środki do czyszczenia AGD, których nie trzeba zmywać?

Lodówka w kuchni

Lodówka to miejsce, w którym przechowujemy żywność. Musimy o nią dbać, czyścić ją od środka i z zewnątrz. Należy także zwracać uwagę, żeby nie znajdowało się w niej zepsute jedzenie, bo bakterie bardzo szybko przenoszą się na wnętrze lodówki, a także na resztę żywności. Co jaki czas należy czyścić lodówkę? Jak pozbyć się uporczywego zapachu z lodówki?

Jak myć lodówkę?

Niektóre lodówki, które jeszcze bywają w domach, należy najpierw rozmrozić. Lodówki nowego typu nie wymagają już tej czynności, co bardzo ułatwia sprawę. Na samym początku musimy wyjąć ze środka wszystkie produkty spożywcze. Na tym etapie można przeprowadzić już wstępną selekcję i wyrzucić zepsute i przeterminowane produkty. Kolejnym krokiem jest wyjęcie szklanych i plastikowych półek oraz szuflad. Te najlepiej umyć pod bieżącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Wnętrze lodówki przetrzyj ściereczką nawilżoną LUBA, która jest bezpieczna w kontakcie z żywnością. Nie chcemy myć lodówki chemicznymi środkami, które mimo dobrego zmywania wciąż pozostaje na jej ściankach i jego zapachem może przejść żywność, którą mamy w zamiarze zjeść. Ściereczki czyszczące LUBA są bezpieczne i chętnie używane do regularnego czyszczenia wnętrza lodówki. Na co należy jeszcze zwrócić szczególną uwagę podczas czyszczenia lodówki? Czy odpływ, którym spływa skraplająca się woda w lodówce, jest drożny i czysty? Warto przepłukać go ciepłą wodą z dodatkiem octu. Spływająca woda znajduje się z tyłu lodówki w pojemniku w dolnej części. Tam również warto zajrzeć przy jej czyszczeniu.

Czy zawsze trzeba myć całą lodówkę?

Lodówka wymaga częstego czyszczenia. Jednak nie zawsze trzeba wyjmować z niej wszystkie półki i czyścić pod bieżącą wodą. Można użyć specjalnych ściereczek czyszczących do lodówki, których formuła nawilżająca nie wpływa negatywnie na żywność. Dlatego też nie trzeba ponownie zmywać powierzchni inną ściereczką nasączoną wodą. Takie nawyki pozwolą na dużo rzadsze generalne porządki w domowej lodówce.

Czy lodówkę trzeba umyć również od zewnątrz?

W kuchni każdy mebel i sprzęt jest narażony na osadzanie się na nim tłustych oparów pochodzących z gotowanych dań. Lodówka również nie pozostaje nietknięta, dlatego jej zewnętrzne czyszczenie powinno również przebiegać dość często. Co znaczy dość często? Przecieraj ją dokładnie tak często, jak wycierasz kurze w pomieszczeniach. Pozwoli to na dużo łatwiejsze czyszczenie i lepsze zachowanie jej naturalnego koloru. Biała, regularnie czyszczona z zewnątrz lodówka, nie zmieni odcienia tak szybko, jak lodówka, której czyszczenie przebiegało raz na jakiś czas. Lodówkę od zewnątrz również możesz przetrzeć ściereczką LUBA do lodówki, mikrofali i AGD, które są do tego przeznaczone. Zawarty w formule ocet jabłkowy bardzo dobrze poradzi sobie z tłustymi osadami.

Mikrofalówka w kuchni

Mikrofalówka znajduje się niemalże w każdym domu. Może nie występuje tak często, jak lodówka, bo sposobów na podgrzanie produktów spożywczych jest znacznie więcej, niż na przechowywanie ich, ale lubimy ją za szybkość działania i gotowość do akcji. Nie mamy czasu na długie czekanie przy piekarniku, w którym w podobny sposób można by było podgrzać jedzenie. Mikrofalówka jednak przy tak intensywnym trybie użytkowania bardzo łatwo się brudzi. Jak szybko i skutecznie czyścić lodówkę? Jakich środków użyć, by można było ją od razu użytkować bez przeszkód?

Jak czyścić mikrofalówkę łagodnymi środkami?

Czyszczenie mikrofalówki nie jest trudne. Najlepiej robić to wtedy, kiedy wewnątrz jest ciepła. Wówczas zabrudzenia odchodzą od ścianek w niewiarygodnie łatwy sposób. Luba w swojej ofercie posiada ściereczki do czyszczenia mikrofali z octem jabłkowym, który dodatkowo łagodnie dezynfekuje powierzchnie. Po przetarciu ścianek ściereczkami LUBA Comfort nie musisz już dodatkowo przemywać ich ściereczką nasączoną wodą. Formuła płynu nasączającego jest w pełni bezpieczna w kontakcie z żywnością. Pamiętaj, że regularne czyszczenie mikrofalówki skraca czas jej czyszczenia nawet do 2 minut. W ten sposób pozbywamy się nie tylko nieestetycznych zabrudzeń, ale również bakterii, które rozwijają się w pozostawionych resztkach jedzenia, a także przykrego zapachu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby czyszczenie mikrofalówki po każdym jej użyciu.

Jak podgrzewać potrawy, żeby nie brudzić mikrofalówki?

Najwięcej zanieczyszczeń w mikrofalówce powstaje wtedy, kiedy podgrzewamy potrawy, a te pryskają na ścianki i parują. Para i drobinki jedzenia osadzają się na ściankach i tym samym mamy brudną mikrofalówkę. Bardzo dobrym sposobem na uniknięcie zabrudzeń jest zakrywanie potraw. Na rynku znajdziesz specjalne opakowania wielokrotnego użytku, specjalnie oznaczone, przeznaczone do podgrzewania w mikrofalówce. Mają one zazwyczaj dołączoną pokrywkę, którą możesz używać razem z pojemnikiem.

Małe AGD w kuchni

W kuchni znajdują się również mniejsze sprzęty AGD, których czyszczenie również powinno odbywać się regularnie. Są to między innymi opiekacze, tostery, grille, ekspresy do kawy, których czyszczenie możesz również przeprowadzić za pomocą ściereczek czyszczących Luba Comfort. Ściereczki te ułatwiają codzienne obowiązki. Sprawiają, że produkt, którym możesz dokonać szybkich zmian w wyglądzie swojego otoczenia, masz zawsze pod ręką. Wystarczy wyjąć ściereczkę, przetrzeć nią miejsce, które chcesz wyczyścić i po prostu wyrzucasz chusteczkę do kosza. Szybko, łatwo, przyjemnie i skutecznie!

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 457 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
szybka dostawa, produkt zgodny z opisem
2024-05-15
jestem zachwycona produktami kupuje u państwa już 3 raz i te nowości są super!!!! szybka realizacja.
pixel