Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pielęgnacja zwierząt

Każdy dobry i kochający właściciel zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest prawidłowa pielęgnacja i higiena ukochanego pupila. To nie tylko kwestia estetyki. Prawidłowa pielęgnacja zwierząt domowych wpływa na ich zdrowie i dobre samopoczucie. Dzięki właściwym środkom jest to nie tylko łatwe, ale też i przyjemne zarówno dla zwierzaka, jak i właściciela.

Systematyczność przede wszystkim!

Zabiegi pielęgnacyjne psa powinny być systematyczne. W końcu właściwa pielęgnacja nie tylko sprawi, że zwierzę będzie ładnie wyglądało, ale będzie też zdrowe. Dlatego do pielęgnacji należy przyzwyczajać psa od samego początku. Już malutki szczeniak musi być odpowiednio czesany, myty, mieć dobrze wyczyszczoną sierść, skórę, łapki czy uszy. Takie zabiegi powinny być dla psa przyjemnym doświadczeniem i swoistym rodzajem pieszczoty ze strony jego właściciela. W zależności od rodzaju psiej szaty na takie zabiegi należy poświęcić więcej lub mniej czasu. Jednak nigdy nie można o nich zapominać.

Pielęgnacja pupila to nie tylko kwestia estetyki!

Zabiegi pielęgnacyjne, to nie tylko kwestia estetyczna. Każdy właściciel przecież wie, że opieka nad psem lub innym zwierzęciem, to nie tylko zabawa i wspólne spacery czy podziwianie urody psa. Pies przecież nie tylko powinien ładnie wyglądać, ale przede wszystkim być zdrowym. Na to również ma ogromny wpływ prawidłowa pielęgnacja zwierząt domowych. Właściwa pielęgnacja skóry, sierści, miejsc szczególnie wrażliwych, fałd skórnych, ogona i jego okolic, łap, pazurów, czy uszu, to podstawa. Taka codzienna pielęgnacja sprawia, że zwierzę jest nie tylko zdrowe, ale też cieszy się dobrym samopoczuciem. Dzięki właściwym środkom do pielęgnacji zwierząt, może to być o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze zarówno dla zwierzaka, jak i właściciela.

Na czym polega prawidłowa pielęgnacja psa?

Dbanie o swoją higienę jest dla każdego czymś oczywistym i naturalnym. Tak samo powinno być w przypadku czworonoga. Za prawidłową pielęgnację pupila odpowiada jego właściciel. Pielęgnacja psa powinna być wykonywana regularnie już od szczenięcych lat. Zadbany pies jest nie tylko chlubą i oczkiem w głowie właściciela. To też zwierzę szczęśliwe i zdrowe. Prawidłowa pielęgnacja psa to nie tylko czesanie czy mycie łap przed wejściem do domu. Tu należy zadbać o wszystko od pielęgnacji sierści, porannego usuwania wydzieliny gromadzącej się w okolicach oczu, pielęgnacji psich uszu, fałd skórnych, a nawet psiego ogona i jego okolic.

Pielęgnacja sierści psów

Właściwa pielęgnacja psiej sierści zależy od kilku czynników. Podstawowym jest typ sierści psa. Są psy krótkowłose, ze średniej długości włosem, długowłose i szorstkowłose. Najmniejszą ilość zabiegów pielęgnacyjnych oczywiście wymagają psy krótkowłose. Ich sierść jest o wiele łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Często wystarczy je raz w tygodniu szczotkować miękką szczotką i przetrzeć rękawicą. Psy szorstkowłose poza czesaniem wymagają też trymowania, czyli usuwania martwej sierści psa. A psy długowłose wymagają często też usuwania czy rozczesywania kołtunów, które mogą odparzać skórę i sprawiać im ból. Jednak pielęgnacja sierści, to nie tylko czesanie czy trymowanie. To również prawidłowe oczyszczanie z codziennych zabrudzeń.

Co jest potrzebne do pielęgnacji sierści?

Aby prawidłowo zadbać o psa i jego sierść należy mieć w domu odpowiednie przybory i psie kosmetyki. Podstawą jest tu szczotka dostosowana do rodzaju sierści pupila. W przypadku psów długowłosych właściciel powinien zaopatrzyć się w tzw. trymer do psiej sierści. Choć niekiedy zabieg trymowania można wykonać palcami. Przydatne będą również nawilżane chusteczki dla psów. To profesjonalny produkt dla czworonogów przeznaczony do czyszczenia sierści, łapek i okolic ogona. Łagodnie i skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia i są bezpieczne nawet dla szczeniąt.

Czy czesanie lub strzyżenie, to wszystko?

Dbając o psią sierść, nie można skupiać się wyłącznie na czesaniu czy strzyżeniu. Psy domowe wymagają też innych zabiegów, zwłaszcza gdy wyjdziemy z nimi na spacer. Beztroskie zabawy w jesiennych liściach, bieg po łące, spacer po górach, a może nawet kąpiel błotna. Pies jest zdolny do wszystkiego i nie możemy wymagać od niego, że będzie cały czas czysty i nieskazitelny. Nawet my się brudzimy, a co dopiero zwierzę, które na przykład odda się w beztroską pogoń za wiewiórką. Jak sprawnie i szybko sobie poradzić z brudną sierścią w terenie?

chusteczki nawilżane dla psów Luba pielęgnacja psów

Chusteczki nawilżane dla psa - produkt, który możesz mieć zawsze przy sobie!

Każdy właściciel psa wie, że zwierzę musi wyjść na spacer. Nie ważna jest tu pogoda czy pora roku. Pies musi się wybiegać, wyjść za potrzebą, pobawić, a nawet od czasu do czasu pogonić za kotem czy wiewiórką. Takie wyjścia i zabawy zawsze kończą się tym samym. Pupil jest brudny. Warto wówczas sięgnąć po sprawdzony i szybki sposób oczyszczania bez użycia wody - chusteczki nawilżane LUBA. Łatwe i szybkie w użyciu, łagodnie i przy tym skutecznie usuwają brud i zanieczyszczenia z sierści, okolic ogona, a nawet łap. Dzięki poręcznym opakowaniu można je zabrać ze sobą wszędzie, skorzystać na spacerze, podczas wizyty u weterynarza, a nawet w domu. Nie zawierają składników drażniących zwierzę jak substancje zapachowe czy alkohol. Dzięki nim niepotrzebne mycie psa przy lekkich zabrudzeniach od razu odchodzi w zapomnienie.

Jak prawidłowo pielęgnować miejsca wrażliwe - oczy, uszy i fałdy skórne?

Każdy szanujący się właściciel psa wie, że dbanie o pupila i jego prawidłowa pielęgnacja, to podstawa, o której nigdy nie można zapominać. Psa nie wystarczy tylko od czasu do czasu wyczesać lub umyć z brudu. Wymagana jest też codzienna pielęgnacja oczu i uszu psa. Nie należy też zapominać o fałdach skórnych oraz o ogonie i jego okolicach. Zwierzę w domu to codzienne obowiązki. Trzeba przy tym zaopatrzyć się też w odpowiednie produkty jak chusteczki nawilżane dla psów do pielęgnacji miejsc wrażliwych. Proste w użyciu i zawsze pod ręką.

Prawidłowa pielęgnacja psich oczu

Na czym polega prawidłowa pielęgnacja oczu psa? To nic innego jak poranne oczyszczanie z wydzieliny, która gromadzi się przez noc potocznie zwanej "śpiochami". Aby ją usunąć, można przemyć oczy psa nasączonym wodą wacikiem lub usunąć wydzielinę nawilżaną chusteczką. Drugi sposób jest o wiele bezpieczniejszy i szybszy. Chusteczka ma zwartą strukturę, będąc przy tym niezwykle delikatna. Z wacika mogą wytrącić się drobne włoski, które dodatkowo podrażniają psie oko. W przypadku nawilżanej chusteczki dla psa LUBA, taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca. Chusteczki są delikatne, trwałe, nie zawierają alkoholu i są pozbawione kompozycji zapachowych.

Czyszczenie psich uszu

Kolejną ważną sprawą jest pielęgnacja uszu psa. Jest to niezwykle ważne, w szczególności u psów zwisłouchych. Ten zabieg jest wymagany bez względu na rasę czworonoga. Psie uszy należy czyścić raz w tygodniu. Do ucha wlewamy specjalny płyn. Ucho należy przez chwilę lekko masować, a następnie delikatnie wytrzeć wnętrze ucha wacikami lub chusteczkami dla psów do pielęgnacji wrażliwych miejsc. To samo powtarzamy z drugim uchem. Higiena ucha jest niezwykle ważna. W przypadku jej zaniedbania może dojść do różnych infekcji, a nawet zapalenia ucha czy rozwoju grzybicy.

Jak prawidłowo pielęgnować fałdy skórne u psa?

Niektóre rasy psów wymagają szczególnej uwagi i pielęgnacji. Mopsy, boksery czy buldogi posiadają dużą ilość skóry na kufie. Fałdy skórne trzeba prawidłowo pielęgnować odpowiednio i dokładnie je osuszając i oczyszczając, aby nie doszło do zaparzeń i niebezpiecznych infekcji. Niestety niepielęgnowane fałdy skórne psa, to idealne miejsce do rozwoju bakterii i grzybów, a leczenie bywa trudne, długotrwałe i nieprzyjemne dla zwierzęcia. Dlatego zawsze warto mieć przy sobie chusteczki nawilżane do pielęgnacji miejsc wrażliwych, aby szybko i delikatnie przetrzeć fałdy skórne.

Ogon i okolice

To szczególne miejsce przysparza często wielu kłopotów. Pod ogonem mogą czaić się różne, nieprzyjemne niespodzianki. Tu trzeba ruszyć psu z pomocą i szybko i skutecznie oczyścić te okolice, pamiętając o delikatnym podejściu do sprawy.

Czystość bez użycia wody!

Kąpiel psa jest oczywiście ważna. Jednak psy powinniśmy kąpać wyłącznie wtedy, gdy nasz czworonożny przyjaciel naprawdę tego potrzebuje. Nie należy robić tego tylko po to, by nasz pupil ładnie pachniał. Zbyt częste lub niepotrzebne kąpiele przyczyniają się do utraty naturalnej ochrony skóry i do obniżenia odporności czworonoga. Dlatego, jeśli pies nie jest naprawdę mocno brudny, warto sięgnąć po inne środki czystości, które doskonale poradzą sobie z mniejszymi zabrudzeniami dnia codziennego. Chusteczki nawilżane dla psów będę do tego idealne. W prosty i szybki sposób można nimi czyścić łapki, sierść i okolice ogona. Chusteczki łagodnie usuwają błoto, kurz, a nawet pozostałości soli po zimowych spacerach. Do tego możemy je zawsze mieć przy sobie i stosować według potrzeb. Nie wymagają dostępu do wody, nie musimy zachęcać psa do kąpieli czy bać się o brudne ślady łap w przedpokoju. Wystarczy przetrzeć łapy pupila przed wejściem do domu i gotowe!

Pielęgnacja psa w każdym miejscu i o każdej porze

Pielęgnacja psa to nie tylko domowe kąpiele, szczotkowanie włosów w ogrodzie czy też mycie łap przed wejściem do domu. Każde zwierzę się przecież brudzi. Spacery z psem, wizyty u weterynarza, przejażdżka samochodem, odwiedziny u rodziny, a nawet nagła i niespodziewana pogoń za kotem czy wiewiórką. Wszystko to wiąże się z koniecznością szybkie usuwania powstałych zabrudzeń. Niestety nie w każdym miejscu znajdziemy dostęp do wody. Dlatego tak warto zaopatrzyć się w nawilżane chusteczki dla psów. Idealne do wycierania łap, czyszczenia sierści, a nawet do dbania o miejsca wrażliwe. Łatwe i szybkie w użyciu, a przy tym delikatne i naprawdę skuteczne. Nie zawierają składników drażniących zwierzęta jak substancje zapachowe czy alkohol. Są przy tym odpowiednie nawet dla szczeniąt.

Szybkość, wygoda i bezpieczeństwo Twojego psa!

Mycie łap psa z zabrudzeń jest po prostu dbaniem o czystość pupila i jego otoczenia, natomiast zmywanie soli po zimowych spacerach, jest koniecznością. Nasze chusteczki oprócz oczyszczania, zabezpieczają również skórę psa. Dzięki zawartości delikatnych emolientów nie podrażniają nawet bardzo delikatnej, atopowej skóry Twojego pupila. Codzienna pielęgnacja z chusteczkami Luba jest szybka i wygodna, a po użyciu, brudną chusteczkę możesz wyrzucić do kosza.

Psia skóra też potrzebuje odpowiedniej troski

Również pupil może mieć wrażliwą skórę. Wówczas wszelkie mocniejsze kosmetyki będą dla niego naprawdę nieprzyjemne. Warto wybrać takie, które są delikatne i dostosowane do potrzeb psa. Nie mogą zawierać w składzie alkoholu i innych środków drażniących. Do codziennej pielęgnacji i usuwania zabrudzeń doskonale sprawdzą się nawilżane chusteczki, które dzięki zawartości delikatnych emolientów nie podrażniają nawet bardzo delikatnej, atopowej skóry psa. Codzienna pielęgnacja z chusteczkami Luba jest szybka i wygodna, a po użyciu, brudną chusteczkę można wyrzucić do kosza. Produkt przeznaczony jest również szczeniaków.

Prawidłowa pielęgnacja i higiena ukochanego pupila to podstawa, o której nigdy nie wolno zapominać. Podstawa, która jednak nie wymaga od nas specjalnych umiejętności. Czasem wystarczy po prostu chwila i dobrej jakości produkt, jak nawilżane chusteczki dla psów.

chusteczki nawilżane dla psów zestaw LUBA

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 453 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Super, szybka obsługa.
2024-04-11
Szybko, bez problemu.
pixel