Szyby, Lustra, Płyty Kuchenne - Ściereczki Czyszczące
( ilość produktów: 8 )Jak czyścić szkło w domowym zaciszu? Czy odciski palców, zachlapania, a nawet drobne rysy to Twoja codzienność? Na wszystko jest sposób! Poznaj szybkie i skuteczne sposoby na czyszczenie szklanych powierzchni. Przekonaj się, jak gotowe nasączane ściereczki czyszczące radzą sobie z popularnymi w domach szklanymi taflami, a także poznaj kilka tipów na domowe środki czystości.
Jakie zanieczyszczenia na powierzchniach szklanych w domu występują najczęściej?
Najczęściej mamy do czynienia z grupami zabrudzeń. Na lustrach znajdują się zabrudzenia, takie jak ślady po palcach, w łazience ślady po paście i kosmetykach, zmieszane z parą wodną, która unosi się podczas gorących kąpieli. Szyby w oknach z kolei zabrudzone są przez owady, pyłki z powietrza, kurz, deszcz i wszelkie osady, latające swobodnie w powietrzu. Kuchenne szklane tafle, takie jak na przykład płyty kuchenne indukcyjne, ceramiczne, szkło na ścianie chroniące ją przed zachlapaniem podczas gotowania, to zazwyczaj tłuszcz i zaschnięte plamy z jedzenia. W domu miewamy również inne powierzchnie szklane, na przykład na stołach, czy balustradach. Czy istnieje produkt, który poradzi sobie z wszystkimi zabrudzeniami tego typu?
Ściereczki antybakteryjne szyby, lustra, płyty kuchenne
Luba oferuje ściereczki czyszczące do powierzchni szklanych, które zrewolucjonizują czyszczenie szkła. Duże grube ściereczki w rozmiarze XXL są bardzo wydajne i odpowiednio nasączone płynem, który świetnie rozpuszcza plamy, usuwa je, a w miarę upływu czasu, wysychając, można ściereczką dokładnie wypolerować powierzchnię, by ta pozostała bez smug. Ich niewątpliwym atutem jest to, że formuła jest antybakteryjna. Zatem czyszczone powierzchnie są higienicznie czyste i zdezynfekowane. Po sprzątaniu chusteczkami nawilżanymi do szyb, w pomieszczeniu pozostaje przyjemny i długotrwały zapach czystości i świeżości. Można nimi sprzątać bez użycia rękawiczek, ponieważ nie podrażniają i są przebadane dermatologicznie. Po sprzątaniu wyrzuć ściereczki do kosza i umyj dłonie ciepłą wodą z mydłem.
Domowe sposoby na czyszczenie szklanych powierzchni
Szkło w domowym zaciszu szybko się brudzi, zwłaszcza jeżeli domowników jest kilkoro, a wśród nich dzieci, które uwielbiają przeglądać się w lustrze, a także patrzeć przez okna, nie oszczędzając trudu dorosłych, włożonego w ich umycie i wypolerowanie. Czy wiesz, że kiedyś nasze babcie nie mogły kupić zwykłego płynu do szyb, który dziś pomaga nam w usuwaniu zabrudzeń i smug? Znalazły wokół siebie produkty codziennego użytku, bardzo tanie, żeby niepotrzebnie nie marnować pieniędzy i radziły sobie najlepiej, jak umiały. Osiągały przy tym naprawdę dobre efekty!
Ekologiczny płyn do szyb z octu
Jak szybko i tanio umyć okna? Zaopatrz się w butelkę octu spirytusowego. Ocet wymieszany z wodą w proporcjach: 1 część octu na 9 części wody, pozwoli pozbyć Ci się najczęstszych zabrudzeń, z jakimi mamy do czynienia na szklanych powierzchniach. Ocet świetnie radzi sobie z tłustymi plamami, a szyby po czyszczeniu octem lśnią jak nigdy dotąd. Nasze babcie wiedziały, co robią i praktykowały tę metodę przy każdym myciu okien, zwłaszcza przed świętami. Zamiast octu, możesz użyć soku z cytryny. Na 2 litry wody dodaj około 4 łyżki soku wyciśniętego z cytryny.
Kiedy najlepiej myć okna?
Żartobliwie mówi się, że kiedy tylko zabieramy się za mycie okien, pogoda się psuje i szyby są na nowo zachlapane kroplami deszczu, które wysychając, często pozostawiają na szkle plamy. Deszczowa chłodna aura jest nie gorsza od słonecznej pogody, podczas której wysiłek, jaki wkładamy w mycie szyb, może pójść na marne. Zbyt szybko wysychający płyn na szybach nie pozwala na usunięcie smug. Najlepszy zakres temperatur, podczas których warto myć okna to 10-22°C. Odpowiednia ilość światła ma również znaczenie. Łatwiej jest dostrzec wtedy smugi i zanieczyszczenia.
Jak myć szkło hartowane?
Szkło hartowane najczęściej występuje w kuchni. Możemy mieć je na ścianie, na płycie kuchennej itd. Jak czyścić szkło hartowane? Przede wszystkim musisz użyć do tego celu produktów, które go nie zarysują. Porysowana płyta kuchenna nie będzie z biegiem czasu działała już tak dobrze, jak na początku, dlatego warto o nią dbać. Najlepszym rozwiązaniem są ściereczki czyszczące LUBA do płyt kuchennych. Nie pozostawiają one niteczek ani kłaczków, są miękkie i nie sposób zarysować nimi szklanej powierzchni. Jeżeli wciąż nie jesteś przekonany i szukasz innych rozwiązań, możesz użyć ściereczki z mikrofibry. Wystarczy wyczyścić ściereczką powierzchnię, żeby była widocznie czysta i wypolerować ją do sucha.
Jak uratować porysowane szkło?
Porysowane szkło możesz uratować. Wystarczy, że rysy na szkle przetrzesz ściereczką z mikrofibry, na którą nałożysz nieco pasty do zębów. Poleruj do momentu, aż rysy znikną, a szkło będzie jak nowe. Po takim zabiegu umyj szkło dowolnie wybranym sposobem i ciesz się piękną szklaną powierzchnią, którą właśnie udało Ci się uratować! Do naprawy powierzchni szklanych dostępne są również specjalne pasty polerskie.