Łazienka - Ściereczki Czyszczące
( ilość produktów: 7 )Jak posprzątać łazienkę?
Przy sprzątaniu łazienki, musimy zwrócić uwagę nie tylko na czystość, którą widać gołym okiem, ale również na higienę. Podczas sprzątania łazienki należy pozbyć się głównie groźnych bakterii, które mogłyby nam zaszkodzić. Dlatego ważne jest nie tylko to, jak sprzątamy, ale również czym sprzątać łazienkę. Prawdę mówiąc, jest to pomieszczenie, które skumulowało w sobie wiele różnorodnych faktur i powierzchni. Dlatego należy podejść do niego nieco inaczej, niż do sprzątania salonu, który można potraktować kompleksowo. Łazienka wymaga od nas innego podejścia do płytek ceramicznych, innego do chromowanych elementów wyposażenia łazienki, do drewnianych mebli, które mają o wiele bardziej uzasadnione położenie w łazience, niż meble z płyty MDF, luster itd.
Jak szybko posprzątać łazienkę
W dzisiejszych czasach nie mamy możliwości rozczulania się nad wieloma sprawami, w tym również nad sprzątaniem. Chcemy zrobić to szybko i dobrze. Warto mieć określony harmonogram, ponieważ środki, jakich używamy do czyszczenia łazienki, niejednokrotnie potrzebują czasu, aby zacząć działać. Można sprzątać szybko, używając środków chemicznych, które mają silne działanie, ale zarazem szkodzą środowisku, jak również, pośrednio, nam samym. Zwłaszcza dotyczyć to może osób, które mają problemy ze skórą i kontakt z agresywnymi środkami czyszczącymi może skończyć się reakcją alergiczną. Reakcja ta, w zależności od nasilenia się alergii, w końcowym efekcie objawia się ciężkimi do wyleczenia uszkodzeniami skóry. Dlatego rekomendujemy sprzątanie za pomocą naturalnych środków czyszczących, które zazwyczaj każdy ma w swojej szafce kuchennej. Żeby było jeszcze łatwiej, stworzyliśmy dla Was ściereczki czyszczące nasączone naturalnymi składnikami.
Jak sprzątać w łazience? - kolejność czynności
- Wrzuć do prania ręczniki i dywaniki łazienkowe
- Wlej do toalety środek czyszczący i pozwól mu działać
- Korzystając ze ściereczek czyszczących, umyj wannę, kabinę prysznicową, umywalkę i bidet
- Używając nasączonej chusteczki LUBA, przetrzyj lustro i okno w łazience
- Wyczyść grzejnik, kosze na pranie i pralkę używając uniwersalnych ściereczek czyszczących
- Przetrzyj drewniane meble ściereczkami do mebli drewnianych
- Umyj toaletę, a także przetrzyj ją naszą antybakteryjną ściereczką, która pozwoli pozbyć się niechcianych bakterii
- Umyj podłogę w łazience
- Zawieś wysuszone ręczniki i rozłóż dywaniki łazienkowe
Mycie toalety
Myjąc toaletę, musimy zrobić to bardzo dokładnie, ponieważ jest to miejsce, gdzie kryje się najwięcej groźnych dla naszego zdrowia bakterii. Jeżeli używasz agresywnych środków czyszczących, staraj się dotrzeć w zakamarki, w których gnieżdżą się bakterie. Miejsce pod kołnierzem sedesu jest ciężko dostępne, ale ono również się brudzi, nie wspominając o nieproszonych gościach, którzy się tam znajdują. Najlepszym sposobem jest użycie naszej ściereczki antybakteryjnej. Wyjmij ściereczkę z opakowania, użyj jej do wyczyszczenia toalety z zewnątrz, następnie “przyklej” ją pod kołnierz, dociskając dłońmi w rękawiczkach i pozwól działać. Po kilku minutach zetrzyj ściereczką cały brud, jaki się tam zebrał. Jakie błędy najczęściej popełniamy przy czyszczeniu toalety? Myjemy ją od środka do zewnątrz i to jest złe podejście. Toaletę należy myć od zewnątrz, do środka, ponieważ wtedy nie przenosimy bakterii z wewnątrz.
Mycie wanny, brodzika, szyby prysznicowej, umywalki, bidetu - Jak poradzić sobie z uporczywym osadem z mydła i wody w łazience?
Wszystkie sanitariaty łazienkowe mają dokładnie takie same zabrudzenia. To nic innego jak osad z mydła i wody. Ciężkie do usunięcia chropowate powłoki, jakie tworzy kamień z wody to zmora każdego, kto ma w domu twardą wodę. Najlepszym rozwiązaniem jest regularne oczyszczanie powierzchni narażonych na tego typu czynniki. Jeżeli nie dopuścimy do nawarstwienia się osadu - będzie on bardzo łatwy do usunięcia. Problemem jest nawarstwiony brud, który bez szorowania i ciężkich środków nie odpuści nam tak łatwo. Do codziennego czyszczenia takich powierzchni, jak wanna, brodzik, szyba prysznicowa, umywalka, czy bidet polecamy nasze antybakteryjne ściereczki czyszczące, które pozostawiają lśniącą czystość bez bakterii.
Czyszczenie płytek ceramicznych
Nasze ściereczki czyszczące do łazienki zawierają składniki, które doskonale radzą sobie z czyszczeniem osadów, które mogą powstawać na płytkach ceramicznych i nie tylko. Najbardziej kłopotliwe wydają się fugi, które znajdują się pomiędzy kolejnymi płytkami. One również mogą odzyskać dawny blask, jeżeli odpowiednio dobrze zajmiesz się ich wyczyszczeniem. Używając naszej ściereczki do łazienki, przetrzyj wszystkie miejsca, na których zależy Ci, aby je wyczyścić. Dla lepszego efektu wytrzyj środek, jakim są nasączone, do sucha. W przypadku ceramiki, o nią również warto dbać regularnie, bo nie ma nic bardziej odstraszającego, niż utrzymujący się na nich osad. Należy pamiętać, że w łazience jest bardzo wilgotno i każda powierzchnia, która nie jest odpowiednio czyszczona, jest siedliskiem dla grzybów i pleśni, które początkowo nie są widoczne gołym okiem. Nie zostawiaj niczego na ostatnią chwilę, ponieważ tylko regularne czyszczenie sprawi, że zawsze będzie ono prostą czynnością.
Jak dbać o baterie łazienkowe?
Baterie łazienkowe są naszą wizytówką. Jest to zazwyczaj taka kropka nad “i”, którą stawiamy, doposażając nasze łazienki. Zależy nam więc, aby przez długi czas były ozdobą, a przy okazji poprawnie działały. Nasze nawilżane ściereczki czyszczące doskonale sprawdzą się również przy chromowanych bateriach łazienkowych. Świetnie poradzą sobie z zaciekami, które najlepiej usuwać, kiedy tylko staną się widoczne. Łazienkowe baterie bardzo łatwo zachodzą osadem, dlatego że mają wciąż kontakt z wodą i środkami do mycia rąk. Czy wiesz, że naszych ściereczek możesz używać wielokrotnie? Ściereczka do łazienki może posłużyć Ci do regularnego przecierania baterii po umyciu rąk, czy kąpieli.
Jak myć lustro w łazience bez smug?
Lustro w łazience narażone jest na zachlapanie wodą, kosmetykami, środkami czyszczącymi, a nawet pastą do zębów. Często poodbijane są na nim również palce. Z pewnością codziennie spoglądasz w lustro, chociażby po to, by rano zapanować nad fryzurą, czy po to, by wykonać makijaż. Nikt z nas nie lubi przeglądać się w lustrze, na którym są zabrudzenia, a także smugi. Smugi mogą tworzyć się na lustrze, które zostało wyczyszczone w nieumiejętny sposób. Do czyszczenia lustra polecamy nasze ściereczki do szyb, luster i płyt kuchennych. Ogólnie rzecz biorąc służą one do czyszczenia powierzchni szklanych. Z łatwością poradzą sobie z zabrudzeniami powstałymi na powierzchni lustra, jak również nie pozostawią na nim smug. Dla lepszego efektu warto wypolerować lustro do sucha. Pozostawiają one przyjemny zapach subtelnej czystości.
Czysta łazienka - bezpieczna łazienka!
Łazienka powinna być sprzątana przynajmniej raz na tydzień, aby nie doprowadzić do rozwoju groźnych bakterii. Pamiętaj, że nawet najlepiej wyczyszczona łazienka wciąż może je w sobie kryć. Łazienkę często wietrz, co zmniejszy komfort rozwoju bakterii, pleśni i grzybów. Staraj się nie otwierać łazienki na inne pomieszczenia, na przykład nocą, ponieważ wilgoć, jaka się w niej znajduje, przeniesie się na inne pomieszczenia.