Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nawilżany Papier Toaletowy - Eco Family

( ilość produktów: 3 )

 

Papier toaletowy - krótka historia

Choć ciężko to sobie obecnie wyobrazić, ale jeszcze nie tak dawno temu, ludzie nie używali papieru toaletowego, który mamy w teraźniejszej formie. Używali wielu innych przedmiotów, aby oczyścić strefy intymne. Tymi przedmiotami były kawałki materiałów, trawa, piasek, kolby kukurydzy, siano, mech, woda, kamyki, muszle i inne przedmioty, które mogły pomóc przy czynnościach higienicznych. Za narodziny papieru toaletowego w formie cienkich arkuszy papieru, uważa się XIV wiek. Kolebką papieru toaletowego były Chiny. Kolejne wzmianki o papierze toaletowym pojawiają się w XVIII wieku, a właściwie o tym, co go zastępowało - tanie gazety i książki telefoniczne. Drukowano nawet gazety z myślą o jej późniejszym przeznaczeniu. Gazeta miała otwór, za który można ją było zawiesić w toalecie. Pierwszy fabryczny papier toaletowy w arkuszach wyprodukowany został w 1857 roku przez Josepha Gayetty’ego, a w 1879 roku zaczęto produkować papier w rolce.

Jak powstaje tradycyjny papier toaletowy?

Produkcja papieru toaletowego przebiega w 6 etapach, po to, by mogła trafić na półki sklepowe. Tradycyjny papier powstaje z roślinnych włókien, czyli celulozy. Można więc powiedzieć, że jest biodegradowalny i rzeczywiście tak jest. Drugim rodzajem papieru w rolkach jest papier z makulatury, ale ten, jest szorstki, twardy i nieprzyjemny. Produkcja papieru z makulatury jest korzystniejsza dla naszego środowiska, ponieważ nie są dzięki niej wyniszczane kolejne partie lasów. Biodegradowalność w tym wypadku nie oznacza żadnej szkody dla środowiska naturalnego. Żeby wyprodukować miękki i przyjemny papier, potrzebny jest do nich czysty materiał, pozyskiwany z drzew. Jakie są etapy produkcji papieru toaletowego?

  • Przygotowanie masy papierniczej z naturalnej celulozy
  • Dokładne łączenie masy papierniczej w jedną całość
  • Odwadnianie i suszenie masy papierniczej
  • Nawijanie papieru na rolki i testowanie jego wytrzymałości
  • Nadawanie rolkom papieru kształtu i w zależności od rodzaju - zapachu
  • Pakowanie papieru w opakowania zbiorcze i transport do punktów sprzedaży

Nawilżany papier toaletowy - czy jest lepszy od tradycyjnego papierowego?

Każdy papier toaletowy znajdzie swoich zwolenników i przeciwników. Bez wątpienia można powiedzieć, że nawilżany papier toaletowy jest najbardziej delikatny dla intymnych miejsc na naszym ciele. Mokry papier toaletowy nie powoduje podrażnień, które bardzo często przydarzają się, zwłaszcza używając papieru makulaturowego. Papier makulaturowy to najlepszy papier toaletowy rozpuszczalny, jaki tylko można sobie wyobrazić. Jest w tym zdecydowanie najlepszy i najszybszy. Ponadto rozpuszczając się, nie uwalnia do środowiska żadnych chemicznych składników. Papier toaletowy nawilżany może być stosowany przez ludzi, którzy mają wrażliwą skórę, ponieważ jest hipoalergiczny i ma fizjologiczne pH. Papier toaletowy mokry możesz również bez zbędnego uczucia zawstydzenia włożyć do torebki, czy plecaka i mieć zawsze pod ręką. Może on być również wykorzystany po prostu do wytarcia dłoni, kiedy Twój bagaż nie może być zbyt wielki i możesz pakować naprawdę niewiele rzeczy.

Czy każdy papier toaletowy rozpuszcza się w wodzie?

Każdy papier wytwarzany jest z celulozy, która rozpuszcza się w wodzie. Niektóre rodzaje papieru rozpuszczają się szybciej, inne wolniej, ale finalnie, jest to produkt w pełni rozpuszczalny. Najlepszym przykładem jest papier makulaturowy, który wytwarzany jest z przetworzonej makulatury, czyli segregowanych odpadów papierowych. Jest to najmniej lubiany przez konsumentów papier, ponieważ jest on mniej wytrzymały, sztywny, szorstki, a także często powoduje podrażnienia delikatnych stref intymnych. Dla środowiska jest to jednak papier najbardziej przyjazny. Papier perfumowany jest wybielany, w związku z czym przy jego produkcji, producent papieru toaletowego używa środków chemicznych. Nie mniej jednak każdy papier rozpuszcza się w toalecie, dlatego wybór należy do indywidualnych preferencji.

Czy papier toaletowy mokry lepiej oczyszcza miejsca intymne?

Miejsca intymne bardzo często są wrażliwe. Związane jest to z cieńszą skórą, jaka tam się znajduje. Właściwie mamy w strefach intymnych do czynienia z błoną śluzową, którą bardzo łatwo podrażnić. Papier toaletowy nawilżany zdecydowanie lepiej radzi sobie z oczyszczaniem miejsc intymnych, Ma on dodatkowo właściwości myjące, ze względu na płyn, jakim są nawilżone poszczególne chusteczki. Luba w swojej ofercie ma kilka różnych rodzajów papieru toaletowego, który przeznaczony jest dla różnych grup wiekowych, a także osób, które borykają się z problemami, tj. hemoroidy, nietrzymanie moczu i kału.

Papier toaletowy nawilżany dla dorosłych

Marka LUBA stworzyła toaletowy papier nawilżany dla dorosłych o subtelnym kwiatowym zapachu białej lilii. Nawilżany papier przydaje się zwłaszcza wtedy kiedy bardzo często korzystamy z toalety. Dlaczego? Dlatego, że doskonale oczyszcza miejsca intymne, przy okazji zupełnie ich nie podrażniając. Mogą go stosować osoby, które na co dzień borykają się z mniejszymi problemami, takimi jak otarcia, czy podrażnienia. Papier toaletowy nawilżany dla dorosłych ma fizjologiczne pH, a także jest przebadany dermatologicznie. Został stworzony w 100% z celulozy, a nasączony jest między innymi kwasem mlekowym, który ma właściwości wzmacniające naturalną barierę ochronną skóry.

Mokry papier toaletowy dla ludzi z problemami okolic intymnych

Osoby, które mają krępujące problemy stref intymnych, nie są skazane na załatwianie swoich potrzeb tylko i wyłącznie w zaciszu domowym, ponieważ w przeciwnym razie będzie wiązało się to z bólem i dyskomfortem. Proctolan to papier toaletowy dla osób z hemoroidami i jest to artykuł, z którego jesteśmy szczególnie dumni. Ma on wszystkie dobre cechy, jakie postanowiliśmy w nim zawrzeć. Jego właściwości czynią go nie tylko artykułem pierwszej potrzeby, ale produktem, który dba, chroni i pielęgnuje. Miękka struktura ściereczki czyszczącej zapobiega otarciom. Zawiera składniki, takie jak alantoina i d-Pantenol, znane ze swoich kojących właściwości.

Mokry papier toaletowy dla dzieci

Pierwszy samodzielny kontakt z papierem toaletowym dzieciaki mają, kiedy zaczynają samodzielnie korzystać z toalety. Wówczas podejmują pierwsze próby oczyszczania miejsc intymnych, jak dorośli ludzie. Dużym ułatwieniem jest zaproponowanie dziecku użycia nawilżanego papieru toaletowego, który w łatwiejszy i bardziej delikatny sposób pozwoli na opanowanie samodzielnej toalety. Mokry papier toaletowy dla dzieci Jupi! zapewni najlepszy komfort korzystania z toalety dla Twojego dziecka. Papier toaletowy mokry jest miękki i delikatny. Możesz mieć pewność, że nie podrażni dziecięcej pupy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 478 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-02
Doskonała obsługa, świetne produkty.
2024-07-01
Bardzo dziękuje i polecam
pixel