Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Papier toaletowy i jego wpływ na środowisko

2020-12-19
Papier toaletowy i jego wpływ na środowisko

Papier toaletowy to bezsprzecznie produkt pierwszej potrzeby, który jest w każdym domu. Używamy go codziennie w dużych ilościach. Czy jego wybór może mieć wpływ na środowisko? Wybór papieru toaletowego, z pozoru błahy, okazuje się bardzo istotny w połączeniu z dbałością o środowisko, które nas otacza. Często nie zastanawiamy się nad takimi rzeczami, będąc na zakupach i sięgamy po coś z przyzwyczajenia, w związku z atrakcyjną ceną lub ciekawym wyglądem. Taka mała zmiana, jak zmiana papieru toaletowego, może mieć w rezultacie ogromny wpływ na środowisko. Dlatego warto, choć na chwilę się zatrzymać i zastanowić nad tym tematem.

Dlaczego papier toaletowy ma wpływ na środowisko?

Większość świata korzysta na co dzień z papieru toaletowego w ogromnych ilościach. Tak wielkie zapotrzebowanie na ten produkt sprawia, że producenci papieru prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej luksusowych produktów. Tylko, czy aby na pewno jest to potrzebne? Jaki wpływ ma to na naszą planetę? Przecież, de facto, papier toaletowy służy nam wyłącznie przez chwilę, by następnie zniknąć w kanalizacji. Wybieramy papier miękki, gruby, czy bardziej wytrzymały. Wszystko, by było nam wygodniej, a czasem wyłącznie dlatego, że coś ładniej wygląda. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że aby wytworzyć tego typu produkt, wycinane są ogromne połacie lasów, które przerabia się następnie na popularny papier toaletowy. Tym samym, niszcząc naszą planetę. Co więcej, aby papier był śnieżnobiały, do jego wybielenia używa się chloru. Warto zastanowić się nad wyborem papieru, bo ma to ogromne znaczenie dla planety.

chusteczki nawilżane luba papier toaletowy i jego wpływ na środowisko młode drzewko

Jak powstaje popularny biały lub kolorowy papier toaletowy?

Z czego powstaje papier toaletowy? Popularny papier toaletowy na rolce wytwarzany jest z włókien roślinnych (celulozy). Celuloza to polisacharyd, który wykorzystywany jest, między innymi, w przemyśle papierniczym. Otrzymywana jest z roślin, takich jak: jodła, topola, buk, świerk, konopie, trzcina, czy zboża. Taki papier toaletowy jest wytrzymały i miękki. W procesie produkcji poddawany jest też chemicznemu wybielaniu, czy barwieniu. Często też spotykane są wersje zapachowe. Jednak, choć miękki i wytrzymały, to czy aby na pewno dobry dla środowiska? Raczej nie. Z tego względu niektórzy sięgają po wersję z makulatury. Jest to zdecydowanie lepsza wersja dla planety, ale czy aby na pewno lepsza dla nas samych? Jest on ekologiczny, bo produkowany jest z makulatury. Nie ma potrzeby wycinania lasów, co jest jego ogromną zaletą, jeśli chodzi o wpływ na środowisko. Jednak ma on swoje wady - jest nie tylko mniej ładny, ale przede wszystkim mniej wygodny i skuteczny w używaniu. Szorstki szary papier toaletowy nie każdemu przypadnie do gustu.

Papier na rolce, a nawilżany papier toaletowy?

Nie musimy wybierać wyłącznie między szarym ekologicznym, ale niezbyt wygodnym w użyciu papierem, a białym papierem toaletowym na rolce. Zwykły papier toaletowy tylko oczyszcza, często nawet nie do końca skutecznie. Dlatego warto zastanowić się nad innym rozwiązaniem i sięgnąć po nawilżany papier toaletowy. On potrafi o wiele więcej i daje więcej korzyści. Mokry papier daje nie tylko doskonałe oczyszczenie po skorzystaniu z toalety, ale przy tym też pielęgnuje skórę i pozostawia ją odświeżoną. Poza tym nawilżany papier chroni skórę przed powstawaniem nieprzyjemnych podrażnień, dodatkowo zapobiegając rozwojowi bakterii. Mokry papier LUBA jest też produkowany z myślą o środowisku. Nawilżany papier toaletowy LUBA wykonany jest w 100% z celulozy o delikatnej, miękkiej strukturze i co równie ważne - rozpuszcza się w wodzie, a więc jest w pełni biodegradowalny. Występuje w wielu wariantach, które sprawiają, że jest to rozwiązanie dla całej rodziny. Nawet dzieci docenią jego delikatność i skuteczność działania.

chusteczki nawilżane luba papier toaletowy i jego wpływ na środowisko linia brzegowa

Jakie jeszcze zalety ma nawilżany papier toaletowy?

Nawilżany papier toaletowy to nie tylko wygoda. Dlaczego nawilżany papier toaletowy powinny wybierać osoby, dla których zdrowie planety ma znaczenie? Tu liczą się liczby. Mniej zużytego papieru, to mniej wyciętych drzew. Rachunek jest prosty. Zwykły papier toaletowy ma wiele wad, również, jeśli chodzi o skuteczność działania. Najłatwiejszym przykładem będzie higiena najmłodszych domowników. Przy nawilżonym papierze toaletowym często wystarczy 1 lub 2 listki, by dokładnie wytrzeć pupę dziecka. Jak to jest z tradycyjnym papierem? Maluchy potrafią zużyć całą rolkę i wciąż być niezadowolone z efektu, a nawet w późniejszym etapie mieć podrażnioną skórę przez pozostałości, jakie zostały na źle wytartej pupie. Mokry papier jest więc skuteczniejszy i zużywamy go mniej, dbając w ten sposób nie tylko o naszą skórę, ale też planetę.

Mokry papier toaletowy to dobry wybór na co dzień

Papier toaletowy to produkt codziennego użytku. W obecnych czasach nikt nie wyobraża sobie bez niego codzienności. W domu, w pracy, w sklepie - zawsze potrzebny. Papier toaletowy po prostu musi być. Jak spokojnie i dyskretnie skorzystać z toalety na wyjeździe lub wycieczce? Odpowiedzią też jest biodegradowalny mokry papier toaletowy. Jego małe i poręczne opakowanie sprawia, że można go zabrać ze sobą wszędzie. Papier jest wygodny w użyciu. Często wystarczy niewielka ilość, by w pełni zaspokoić nasze potrzeby. Warto tu zaopatrzyć się w zestaw papieru toaletowego dla całej rodziny. Przecież każdy z nas ma inną skórę i potrzeby. LUBA myśli o wszystkich! W skład oferty LUBA wchodzą: papier toaletowy dla dorosłych, nawilżany papier toaletowy dla dzieci, a nawet mokry papier toaletowy dla osób cierpiących na hemoroidy. Przy tym wszystko w zgodzie z naturą i naszymi potrzebami.

chusteczki nawilżane luba papier toaletowy i jego wpływ na środowisko sukulenty

Wybierz artykuły pierwszej potrzeby mądrze i przemyślanie!

Czy mamy wpływ na naszą planetę? Zdecydowanie tak. Już niewielka zmiana może nieść za sobą pożyteczne skutki. Gdyby każdy z nas będąc na zakupach, zastanowił się przez chwilę nad wyborem produktu i nie kierował się wyłącznie ceną, ładnym wyglądem, czy przyzwyczajeniem, to przyniosłoby to ogromne korzyści. Przy kolejnych zakupach stań i pomyśl, który papier toaletowy jest lepszy. Pomyśl o wygodzie stosowania i naszej planecie. Lepiej sięgnąć po tradycję, czy jednak po skuteczny, wygodny i w pełni biodegradowalny nawilżany papier toaletowy? Dla nas wybór jest oczywisty. A dla ciebie?

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 453 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
jestem zachwycona produktami kupuje u państwa już 3 raz i te nowości są super!!!! szybka realizacja.
2024-04-11
Bardzo lubię Wasze ściereczki do sprzątania.
pixel