Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak umyć lodówkę?

2021-11-14
Jak umyć lodówkę?

W kuchni mamy sporą ilość sprzętów AGD. Każdy z nich ma w pewien sposób kontakt z żywnością, czy to pośredni, czy bezpośredni. W niektórych sprzętach przechowujemy jedzenie, w innych je przetwarzamy, a jeszcze w innych myjemy naczynia, na których później podajemy posiłki. Jakich środków używać do czyszczenia sprzętów AGD w kuchni? Czy są środki do czyszczenia AGD, których nie trzeba zmywać dużą ilością wody, by pozbyć się brzydkiego zapachu i właściwości?

Lodówka to miejsce, w którym przechowujemy żywność. Ta żywność służy nam do jedzenia i z pewnością nie chcemy się nią zatruć. Dlatego o lodówkę musimy dbać, czyścić ją od środka i z zewnątrz. Bardzo ważne jest również to, żeby zwracać uwagę, czy nie znajduje się w niej zepsute jedzenie, bo bakterie bardzo szybko przenoszą się na wnętrze lodówki, a także na resztę żywności. Co jaki czas należy czyścić lodówkę? Jak pozbyć się uporczywego zapachu z lodówki?

Jak trzeba myć lodówkę?

Niektóre lodówki starego typu, które jeszcze bywają w domach, należy najpierw rozmrozić. Lodówki nowego typu nie wymagają już tej czynności, ponieważ mają one systemy, które zabezpieczają przed powstawaniem lodu wewnątrz, co bardzo ułatwia sprawę. Na samym początku musimy wyjąć z jej wnętrza wszystkie produkty spożywcze. Na tym etapie możesz już spokojnie przeprowadzić wstępną selekcję, żeby wyrzucić zepsute i przeterminowane produkty, które nie będą Ci już potrzebne. Kolejnym krokiem jest wyjęcie szklanych i plastikowych półek oraz szuflad. Te najlepiej umyć pod bieżącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Wnętrze lodówki przetrzyj ściereczką nawilżoną LUBA, która jest bezpieczna w kontakcie z żywnością. Mycie lodówki chemicznymi środkami, które mimo dobrego zmywania wciąż pozostałyby na jej ściankach, nie jest dobrym rozwiązaniem. Zapach takich środków mógłby przejść na żywność, którą mamy w zamiarze zjeść. Ściereczki czyszczące LUBA są bezpieczne i chętnie używane do regularnego czyszczenia wnętrza lodówki. Na co należy jeszcze zwrócić szczególną uwagę podczas czyszczenia lodówki? Czy odpływ, którym spływa skraplająca się woda w lodówce, jest drożny i czysty? Warto przepłukać go ciepłą wodą z dodatkiem octu. Spływająca woda znajduje się z tyłu lodówki w pojemniku w dolnej części. Tam również warto zajrzeć przy jej czyszczeniu.

chusteczki nawilżane luba jak umyć lodówkę jak często myć lodówkę

Jak często trzeba myć całą lodówkę?

Lodówka wymaga częstego czyszczenia. Jednak nie zawsze trzeba wyjmować z niej wszystkie półki i czyścić pod bieżącą wodą. Można użyć specjalnych ściereczek czyszczących do lodówki, których formuła nawilżająca nie wpływa negatywnie na żywność. Dlatego też nie trzeba ponownie zmywać powierzchni inną ściereczką nasączoną wodą. Takie nawyki pozwolą na dużo rzadsze generalne porządki w domowej lodówce.

Czy lodówkę należy umyć również od zewnątrz?

Kuchnia to miejsce, gdzie każdy mebel i sprzęt jest narażony na osadzanie się na nim tłustych oparów pochodzących z gotowanych dań. Lodówka również nie pozostaje nietknięta, dlatego jej zewnętrzne czyszczenie powinno również przebiegać dość często. Co znaczy dość często? Przecieraj ją dokładnie tak często, jak wycierasz kurze w pomieszczeniach. Pozwoli to na dużo łatwiejsze czyszczenie i lepsze zachowanie jej naturalnego koloru. Biała, regularnie czyszczona z zewnątrz lodówka, nie zmieni odcienia tak szybko, jak lodówka, której czyszczenie przebiegało raz na jakiś czas. Lodówkę od zewnątrz również możesz przetrzeć ściereczką LUBA do lodówki, mikrofali i AGD, które są do tego przeznaczone. Zawarty w formule ocet jabłkowy bardzo dobrze poradzi sobie z tłustymi osadami.

chusteczki nawilżane luba jak umyć lodówkę środki czystości bezpieczne dla żywności

Ściereczki czyszczące do lodówki, mikrofali i sprzętu AGD z czyszczącą siłą octu jabłkowego

Ściereczki kuchenne Comfort Lodówka, Mikrofala, AGD są stworzone do szybkiego czyszczenia i odtłuszczania brudnych powierzchni, neutralizując przy tym nieprzyjemne zapachy, pochodzące z tychże sprzętów. Dzięki nim czyszczenie będzie nie tylko proste, ale też i przyjemne. Ściereczki czyszczące Luba, są idealne zarówno do powierzchni wewnętrznych, jak i zewnętrznych lodówek i kuchenek mikrofalowych. Z łatwością wyczyścisz nimi też inny sprzęt AGD. Nie wymagają spłukiwania wodą powierzchni po usunięciu zanieczyszczeń i przywracają świeżość. Ich działanie oparte jest na antybakteryjnej, czyszczącej mocy octu jabłkowego i trehalozy. Naturalne właściwości octu jabłkowego znane są od lat. Chusteczki są w pełni bezpieczne dla użytkownika i czyszczonych powierzchni. Produkt został przebadany dermatologicznie i jest przyjazny dla żywności.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 478 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Super produkty
2024-06-13
Miła i szybka realizacja zamówienia. Napewno wrócimy!
pixel