
Z naszego bloga




Generalne porządki w kuchni zazwyczaj wykonujemy przynajmniej raz na miesiąc. Mamy w niej dużo jedzenia, które trzeba przeglądać, a wszystkie miejsca, w którym się ono znajdowało, sprzątać, czyli np. przemywać wodą z płynem. Ściereczki czyszczące LUBA Comfort Kuchnia z dodatkiem sody oczyszczonej również świetnie się sprawdzą, ponieważ usuwają wszelkie zabrudzenia, odkażają powierzchnię i pochłaniają niechciane zapachy. Sprzątanie kuchni bez użycia wody i płynu do mycia naczyń również może być higieniczne i efektywne. Okazuje się, że najlepszy środek czystości to naturalne składniki, które codziennie wykorzystujemy np. w przygotowywaniu posiłków. Sody używamy do pieczenia, a ocet owocowy jest zdrowy i możesz dodać go do dań, aby przełamać ich smak. Codzienne sprzątanie będzie o wiele bardziej ekologiczne, kiedy silne środki czystości pójdą w odstawkę.
Czyszczenie kuchni jest łatwe, musisz tylko wiedzieć, co zrobić krok po kroku. Umyj naczynia płynem do naczyń lub włóż je do zmywarki, a po umyciu, wypakuj. Pozbieraj wszystkie rzeczy i spakuj je do szafek, a te, których miejsce nie jest w kuchni - zanieś, gdzie trzeba. Zajmij się sprzętem. Czym myć lodówkę? Czyszczenie piekarnika spędza Ci sen z powiek? Ściereczki z octem jabłkowym doskonale oczyszczają każdą powierzchnię kuchennego AGD. Już nie będziesz musiał głowić się nad tym, jak usunąć brzydki zapach w lodowce, ponieważ nawilżane chusteczki LUBA Comfort również neutralizują zapachy. Lśniący sprzęt kuchenny uzyskasz, polerując do sucha ręcznikiem papierowym. Zastanawiasz się: jak umyć szklaną płytę indukcyjną bez smug, jak umyć kafelki w kuchni? Czyszczące ściereczki antybakteryjne do usuwania śladów po palcach i tłustych plamach pozostawiają szklane powierzchnie czyste i bez smug.
Jak posprzątać kuchnię na błysk? Wystarczy przetrzeć blaty kuchenne i stół. Ściereczki czyszczące z pielęgnującym woskiem to doskonały sposób na to, jak zabezpieczyć przed wilgocią drewniane meble kuchenne. To już prawie koniec sprzątania. Pozostaje jeszcze umyć kosz na śmieci. Tak, to również należy robić i to w miarę często. Kosz jest siedliskiem bakterii, dlatego kosze na śmieci dezynfekujemy przynajmniej raz na tydzień. Pojemnik na śmieci umyj wodą z płynem lub wyczyść bez wody, za pomocą chusteczki antybakteryjnej. Na koniec - mycie podłóg. Umyta podłoga będzie kropką nad “i”, którą postaw bez wahania. Teraz Twoja kuchnia jest czysta, lśniąca, pachnąca i bezpieczna.