Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Skóra wrażliwa a papier toaletowy

2020-12-15
Skóra wrażliwa a papier toaletowy

Higiena podczas korzystania z toalety jest niezwykle ważna. Nie możemy dopuścić do tego, żeby miejsca intymne były źle oczyszczone, ponieważ może doprowadzić to do przykrych konsekwencji. Niestety częste korzystanie z tradycyjnych papierów toaletowych, może nieść za sobą ryzyko podrażnienia, zwłaszcza, dla osób posiadających wrażliwą skórę. Co w takim razie warto wybrać? Których papierów toaletowych bezwzględnie unikać? Dlaczego nawilżany papier toaletowy może być najlepszym rozwiązaniem? Czym papier toaletowy nawilżany wyróżnia się na tle innych, tradycyjnych papierów?

Wrażliwa skóra, czyli jaka?

Co kryje się za pojęciem wrażliwa skóra? Przejawów wrażliwej skóry jest wiele. Najczęściej osoby z wrażliwą skórą zmagają się ze swędzeniem, uczuciem napięcia, przesuszeniem skóry, drobnymi pęknięciami skóry, wysypką, zaczerwienieniem, czy po prostu długotrwałym uczuciem dyskomfortu. Co, jeśli uczucie tego dyskomfortu występuje w momencie korzystania z toalety? Wówczas nawet zwykły papier toaletowy może potęgować wszystkie problemy.

chusteczki nawilżane luba papier toaletowy a skóra wrażliwa dłoń kwiaty

Jaki papier toaletowy powinny wybrać osoby z wrażliwą skórą?

Mając problem z wrażliwą skórą, nic, co szorstkie lub wywołujące jakiekolwiek podrażnienia, nie jest wskazane. Zwłaszcza jeśli problem ten dotyczy miejsc intymnych.

Dlaczego szary papier to nieodpowiedni wybór dla osób z wrażliwą skórą?

Choć tradycyjny szary papier jest odpowiedni dla środowiska, to na pewno nie jest odpowiedni dla osób zmagających się z problemami skórnymi. Szary papier to papier z makulatury. Jest twardy i szorstki, co tylko dodatkowo może wywołać lub pogłębić występujące problemy skórne. Ponadto często potrzeba dużej ilości papieru, by w pełni oczyścić intymne miejsca po skorzystaniu z toalety.

Co z tradycyjnym papierem na rolce?

Papier toaletowy w rolce jest najbardziej znany i duża ilość użytkowników sięga po niego wręcz odruchowo. Wynika to z przyzwyczajenia, ceny, dostępności, czy różnorodności. Papier ten jest wytrzymały i miękki, w porównaniu z papierem otrzymywanym z makulatury. Jednak, czy aby na pewno jest idealny do skóry wrażliwej? Niekoniecznie. Papier ten jest poddawany chemicznemu wybielaniu, czy barwieniu. Często też spotykane są wersje zapachowe. Urocze kolory, ozdoby - to zawsze przyciąga uwagę podczas zakupów. Jednak nie jest najlepsze dla osób z wrażliwą skórą. Wszystkie chemiczne dodatki mogą wywołać podrażnienia lub pogłębić istniejące problemy. Ponadto często zachodzi potrzeba zużywania dużej ilości papieru, mocniejszego tarcia, co również nie jest komfortowe.

chusteczki nawilżane luba papier toaletowy a skóra wrażliwa jaki papier toaletowy kupić

Nawilżany papier toaletowy najlepszy dla osób z wrażliwą skórą

W obecnych czasach papier toaletowy w rolce to nie wszystko. Teraz wybór jest większy i ma on wpływ na komfort stosowania. Higiena jest podstawą, o którą trzeba należycie dbać, zaczynając od zakupu odpowiedniego produktu. Zwykły papier toaletowy tylko oczyszcza, często nawet nie do końca skutecznie. Do tego wywołuje lub pogłębia podrażnienia skórne. Nawilżany papier toaletowy LUBA nie tylko doskonale oczyszcza po skorzystaniu z toalety, ale przy tym też pielęgnuje skórę i pozostawia ją odświeżoną. Poza tym mokry papier chroni skórę przed powstawaniem nieprzyjemnych podrażnień lub ich pogłębieniem. Dodatkowo zapobiega też rozwojowi bakterii. Nawilżany papier LUBA ma delikatną, miękką strukturę, a korzystanie z niego to czysta przyjemność i dyskrecja - rozpuszcza się w wodzie. Jest odpowiedni dla dorosłych, jak i dzieci. Wystarczy sięgnąć po odpowiedni produkt, którego nie brak w ofercie LUBA.

Wrażliwa skóra dziecka, a nawilżany papier toaletowy

Kto zmaga się z problemem wrażliwej skóry? Problem ten dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dzieci z racji delikatności skóry są szczególnie podatne na podrażnienia. Poza tym często podczas nauki wycierania pupy dziecko źle ją wytrze, co może spowodować swędzenie, dyskomfort, a nawet ból, czy mocniejsze podrażnienia. Na dodatek takie problemy mogą zniechęcić malca do dalszych starań w byciu samodzielnym w toalecie. Dlatego warto pomóc dziecku. Nawilżany papier toaletowy będzie tu doskonałym rozwiązaniem i pomocnikiem w samodzielnej higienie. Mokry papier toaletowy LUBA jest delikatny i nie uszkadza skóry dziecka. Doskonale oczyszcza, przy tym pielęgnuje skórę i pozostawia ją odświeżoną. Papier, po zużyciu, dziecko może spokojnie wrzucić do toalety, bo ten rozpuszcza się w wodzie.

Zamień tradycyjny papier na nawilżany papier toaletowy dla dorosłych

Osoby dorosłe zmagające się z wrażliwą skórą i dyskomfortem podczas korzystania z toalety, powinny zmienić swój tradycyjny papier w rolce na nawilżany papier toaletowy. Dlaczego? Mokry papier Biała Lilia stworzony został z myślą o osobach ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień. Papier subtelnie oczyszcza i pozostawia uczucie świeżości. Nasączony został płynem, który zawiera kwas mlekowy wzmacniający naturalną barierę ochronną skóry. Ponadto jest bardzo miękki i przy tym naprawdę wytrzymały. Tu nie trzeba całej rolki na oczyszczenie, wystarczy często listek lub dwa. Dodatkowo nawilżany papier dla dorosłych można zabrać ze sobą wszędzie, nawet w trasę. Mokry papier jest rozpuszczalny w wodzie i w pełni biodegradowalny, co zapewnia dyskrecję stosowania. Po zastosowaniu nie ma dyskomfortu. Skóra jest oczyszczona i świeża. Nawet jeśli masz skórę skłonną do podrażnień, z takim papierem korzystanie z toalety może być przyjemne, a nie kłopotliwe.

Osoby z wrażliwą skórą swoja walkę z podrażnieniami powinny zacząć już w sklepie, sięgając po odpowiedni produkt. Nie warto kierować się przyzwyczajeniem, popularnością, czy ceną. Nawet wybór papieru toaletowego, choć z pozoru błahy, może być kluczowy. Szary bardziej drażni, biały, czy kolorowy w rolce też nie pomoże. Mając problemy skóry, wybierz nawilżany papier toaletowy odpowiedni dla wrażliwej skóry. Nie tylko oczyści i nie wywoła kolejnych podrażnień, ale też łagodzi te, które już są. Warto dbać o siebie i bliskich i sięgać po to, co najlepsze!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 478 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-03
szybko sprawnie i dziękuję za prezent byłam miło zaskoczona
2024-06-17
Super produkty
pixel