Plan na wiosenne porządki w kuchni
Wiosenne porządki to nie tylko odkurzenie szafy, w której trzymamy lżejsze ubrania. Choć i tę czynność musimy wykonać zmieniając nieco naszą garderobę. Kiedy dni stają się coraz dłuższe, a temperatury wyższe, mamy nieodpartą ochotę na odświeżenie naszego otoczenia. Z pewnością promienie słoneczne, które wkradają się coraz śmielej w nasze 4 kąty, są do tego najlepszą motywacją, dają nam energię do działania, której tak brakowało podczas zimowych, krótkich dni. Nie marnuj tej naturalnej reakcji organizmu! Zmierz się z tym, co można poprawić, zaangażuj domowników i cieszcie się czystym i pachnącym domem.
Plan na wiosenne porządki
Zbliża się pierwszy dzień wiosny. Automatycznie chcemy rozpocząć wiosenne porządki. To także czas, kiedy większość z nas szykuje się powoli do zbliżających się świąt. Jak wykonać gruntowne porządki w domu bez stresu i nerwów? Musisz mieć plan! Wiosenne porządki bez planu będą chaotyczne, bez ładu i składu. Usiądź wygodnie, spisz plan działań i staraj się krok po kroku odhaczać kolejne czynności. Może warto rozpisać obowiązki na poszczególne pomieszczenia, by przyjrzeć się nim naprawdę dobrze? Nie mieszkasz sam? Podziel obowiązki na domowników, żeby każdy miał jakieś zadanie. W ten sposób całość działań porządkowych pójdzie sprawniej. Jak przygotować listę sprzątania? Spójrz, to proste!
Plan na wiosenne porządki - sprzątamy kuchnię
Od czego zacząć sprzątanie kuchni? W tym pomieszczeniu, w którym gotujecie, osadza się tłuszcz w połączeniu z brudem, który naprawdę ciężko usunąć, jeżeli nie robicie porządków regularnie. Dlatego zachęcamy do tego, by wprowadzić regularność, nawet w przypadku ścierania górnych szafek. Po co się męczyć, skoro robiąc to częściej, będzie łatwiej? Co będzie potrzebne do umycia kuchni? Ściereczki czyszczące Kuchnia to bardzo komfortowy sposób na sprzątanie kuchni. Wyjmujesz nasączone ściereczki z opakowania i przecierasz nimi różne kuchenne powierzchnie, uzyskując nieskazitelną czystość i świeżość.
Wiosenne porządki w szafkach kuchennych
Wyjmij wszystkie produkty z szafek kuchennych. Jeżeli nie robisz przeglądów szafek regularnie, możesz z pewnością spodziewać się kilku produktów po terminie, o których zapomniałeś. Wnętrza szafek przetrzyj na mokro. Do mycia wnętrza szafek użyj produktu z octem - ściereczki LUBA Comfort Ocet to wspaniałe rozwiązanie, które możesz mieć pod ręką zawsze w swoim domu. To praktyczne produkty, dzięki którym nie musisz się martwić o skuteczne i warte uwagi środki czystości, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Po umyciu szafek można ponownie ułożyć w nich produkty. Przejrzyj je dokładnie, w razie konieczności przesyp do pojemników i przejdź do kolejnego etapu wykonywania wiosennych porządków.
Jak umyć okna na wiosnę?
Okna po zimie są bardzo zanieczyszczone. W powietrzu unosi się mnóstwo smogu, który osiada na naszych szybach i ramach okiennych. Szyby nie są ciężkie do wyczyszczenia, jedynie polerowanie może przyprawiać o ból głowy. Jak umyć okna bez smug? Są na to skuteczne sposoby. Ściereczki do czyszczenia powierzchni szklanych LUBA nasączone są formułą, która idealnie rozprawia się z wszelkim brudem, jaki może znajdować się na szybach. Żeby okna lśniły i nie miały smug, po przetarciu ich ściereczkami Comfort, wystarczy wytrzeć do sucha, np. ręcznikiem papierowym. Jednak samo mycie okien warto zacząć od ramy. Ramy okienne mogą być plastikowe lub drewniane. Plastikowe ramy okienne doskonale i bez kłopotu umyjesz, sięgając po ściereczki LUBA Comfort Soda. Roztwór sody, którym są nasączone, bardzo dobrze poradzi sobie z brudem na ramach okien. Bardzo dobrą cechą nawilżanych ściereczek do sprzątania jest to, że nie rysują powierzchni. Struktura chusteczek jest gładka, a środek, którym są nasączone - bardzo skuteczny.
Jak umyć płytki kuchenne?
Kafelki w kuchni kurzą się, a do tego osiada się na nich tłuszcz i zanieczyszczenia z pary wodnej, której nie brakuje podczas gotowania. Do tego typu zabrudzeń warto użyć środka z dodatkiem octu, który rozprawi się z kuchennym brudem na płytkach, a także sprawi, że nie pozostaną na nich nieestetyczne smugi. Ocet ma doskonałe właściwości, które niwelują powstawanie smug. Wiedziały to już nasze babcie, które zamiast płynu do szyb, używały tylko octu. Ma on jednak silny i specyficzny zapach, który nie każdemu musi odpowiadać. Ściereczki czyszczące z octem nie mają tak silnego i drażniącego zapachu, dlatego stosuj je bez obaw.
Jak czyścić zlew w kuchni?
Musisz zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonany jest zlew w Twojej kuchni. Każdy materiał wymaga nieco innego podejścia. Zlew kamienny możesz umyć środkiem, który nie wpłynie na niego negatywnie. Przy tego typu zlewach zawsze warto sprawdzić działanie środka w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, czy nie zniszczymy sobie kamiennego zlewu. Najbezpieczniejsze będą nawilżane ściereczki uniwersalne Clean Project. Ich dodatkowym atutem jest to, że możesz ich używać zarówno w kuchni, jak i łazience, a pojedyncze opakowanie jest bardzo wydajne.
Wiosenne porządki w lodówce
Przegląd i mycie lodówki należy wykonywać częściej, niż okresowe porządki, ale przy tej okazji również warto to zrobić. Jak szybko umyć lodówkę wewnątrz i na zewnątrz? Do mycia lodówki mamy doskonały produkt, który można stosować bez obaw w miejscach, gdzie sprzęt ma bezpośredni kontakt z żywnością. Pamiętaj, że obudowa lodówki jest równie ważna, co wnętrze. Wnętrze lodówki to przede wszystkim szklane półki i plastikowe elementy, które trzeba wyjąć i dobrze umyć. Zaczynamy od wyjęcia wszystkich produktów. Do mycia lodówki polecamy doskonałe ściereczki Comfort Lodówka, Mikrofala, AGD, które dobrze sprawdzają się w usuwaniu zabrudzeń i odświeżaniu powierzchni. Nie musisz przemywać wnętrza lodówki dodatkowo wodą. Po umyciu lodówki przejrzyj produkty, które znajdowały się w niej wcześniej, wyrzuć te po terminie i widocznie zepsute, jeżeli takie się w niej znajdowały i praca skończona!
Czy zmywarkę trzeba czyścić?
Czy trzeba myć zmywarkę? Oczywiście! Zmywarka ma wewnątrz filtry, a także ramiona, które trzeba okresowo czyścić, żeby naczynia, które wyjmujesz po cyklu czyszczenia, były po prostu czyste. Zapchany filtr albo ramiona, nie będą pracowały według swoich założeń, przez co zmywanie naczyń nie będzie tak efektowne, jakbyśmy tego chcieli. Czyszczenie wnętrza zmywarki to również czyszczenie uszczelek i zakamarków wokół drzwi, o których nie można zapomnieć, aby naczynia były czyste, a zmywarka pracowała bez zarzutów. Ściereczki do czyszczenia AGD Luba Comfort To doskonałe i pewne rozwiązanie, które można stosować do wszelkich sprzętów AGD, jakie macie w swojej kuchni.
Jak wyczyścić płytę kuchenną i piekarnik?
Regularnie czyszczona płyta kuchenna, czy to indukcyjna, gazowa, czy ceramiczna, nie wymaga żmudnego czyszczenia, ponieważ nie znajduje się na niej wiele zanieczyszczeń. Dlatego rekomendujemy, żeby tę czynność wykonywać regularnie. Ściereczki do płyt indukcyjnych LUBA są bardzo delikatne, nie rysują powierzchni, a mimo to doskonale czyszczą zaschnięte przypalenia. W piekarniku sprawa ma się już nieco inaczej, dlatego, że za zamkniętymi drzwiami piekarnika nie tak łatwo dostrzec zanieczyszczenia, jak na płycie, którą widzimy za każdym razem, kiedy na nią rzucimy okiem podczas przebywania w kuchni. Wyłóż wnętrze piekarnika ściereczkami LUBA Comfort Soda, odczekaj kilka minut i zbierz cały brud, który odkleił się od ścianek piekarnika.
Jak umyć kosze na śmieci?
Kosze na śmieci znajdujące się w każdym pomieszczeniu wymagają czyszczenia, natomiast te w kuchni najczęściej mają do czynienia z nieczystościami, które bywają mokre, klejące, jak również po czasie zyskujące nieprzyjemną woń. Kosz na śmieci w kuchni trzeba myć często, ponieważ znajdują się na nim bakterie, którymi zwyczajnie możemy się zatruć my lub nasze dzieci. Wystarczy przypadkowe dotknięcie kosza, nieumycie rąk, po czym dotknięcie nimi błon śluzowych lub zjedzenie czegoś nieumytymi dłońmi i kłopoty gotowe. Kosz najlepiej czyścić ściereczkami antybakteryjnymi, które rozprawią się z bakteriami w naturalny sposób. Ściereczki czyszczące Luba Comfort z Octem i ściereczki czyszczące Luba Comfort z Sodą to prawdziwi pogromcy bakterii w Twoim domu. Miej je zawsze pod ręką, jeżeli chcesz w łagodny i naturalny sposób zdezynfekować powierzchnie.
Jak wyczyścić lampy i włączniki w kuchni?
Kuchenne oprawy oświetleniowe są zawsze cięższe do wyczyszczenia, niż te w salonie, sypialni, a nawet w łazience. W kuchni osadza się na powierzchniach tłuszcz, a ten w połączeniu z kurzem tworzy trudną do usunięcia warstwę brudu. W kuchni trzeba stawiać na produkty, które rozpuszczają tłuszcz, wtedy czyszczenie przebiega bez jakichkolwiek przeszkód. Ze szklanymi kloszami doskonale poradzą sobie ściereczki LUBA do szyb i luster, natomiast te plastikowe przemyjesz ściereczkami do czyszczenia kuchni. Jak już uporałeś się z oprawami oświetleniowymi, zajmij się włącznikami do świateł i gniazdami elektrycznymi. Kontakty i włączniki również się brudzą, choć nie zwracamy na to uwagi. Często ich dotykamy, zwłaszcza włączniki świateł, dlatego podobnie jak klamki, muszą być często czyszczone. Wykorzystaj do tego niezawodne ściereczki antybakteryjne Soda lub Ocet.