Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Odparzenia miejsc intymnych

2021-03-26
Odparzenia miejsc intymnych

Wiosenna pogoda jest bardzo zmienna. Raz jest cieplej, raz zimniej. Nie do końca jesteśmy w stanie przewidzieć i przygotować się na takie warunki atmosferyczne. Przez to niezwykle prosto o odparzenia, również wrażliwych miejsc intymnych. Duże zmiany temperatur nie są dobre dla naszego organizmu. Co może doprowadzić do kłopotliwych podrażnień skóry? Czy odparzenia występują tylko wiosną? Czy ma to związek z temperaturą, rodzajem bielizny, a może złą higieną intymną? Czy da się ich uniknąć? Jak dbać o higienę miejsc intymnych? O tym wszystkim dowiecie się z naszego artykułu.

Jak powstają odparzenia?

Przyczyną odparzeń jest najczęściej nadmierna temperatura i wilgoć. Skóra nie ma jak oddychać. Wilgoć może pochodzić z wydzielanego potu, jak i płynów ustrojowych. W wyniku nadmiernej temperatury i wilgoci skóra jest podrażniona i mogą pojawiać się na niej stany zapalne. Odparzenia mogą być też przyczyną tarcia skóry, np. podczas uprawiania sportu lub efektem tarcia skóry o odzież. Skóra jest czerwona i podrażniona. Temu wszystkiemu może towarzyszyć ból, pojawienie się bąbli i pęcherzy oraz ogólne uczucie dyskomfortu.

Gdzie najczęściej występują odparzenia?

Najbardziej narażone są miejsca szczególnie wrażliwe i delikatne jak pachwiny, okolice pośladków i miejsca intymne. Odparzenia mogą też wystąpić w innych miejscach. Często występują na stopach, ale też na szyi czy w okolicach bioder. Które podrażnienia skóry są najgorsze? Tak naprawdę zależy to od ich wielkości i towarzyszących im objawów. Każde odparzenie może być nieprzyjemne i bolesne. Jednak wydaje się, że najgorszą formę przybierają te występujące w miejscach intymnych.

chusteczki nawilżane Luba Odparzenia miejsc intymnych kobieta w łóżku

Jakie są przyczyny odparzeń miejsc intymnych?

Podrażnienia w miejscach intymnych bardzo często występują w czasie upałów lub intensywnych treningów. Wiosną również można się ich łatwo nabawić. Nie potrzebne są upały. Wystarczy różnica temperatur. Wiosną pogoda jest bardzo zmienna. Wychodząc z samego rana, odczuwamy mocny chłód, dlatego grubiej się ubieramy. To może przyczynić się do późniejszych podrażnień skóry. W drodze powrotnej do domu, gdy temperatury są już przyjemniejsze, jest nam gorąco. Zaczynamy się pocić, skóra nie ma jak oddychać, a to prosta droga do powstania różnych podrażnień. Przyczyną powstania bolesnych odparzeń w miejscach intymnych może być też przebyta antybiotykoterapia, źle dobrane podpaski lub tampony i nieodpowiednia higiena miejsc intymnych.

Jak nie dopuścić do powstania podrażnień skóry miejsc intymnych?

Wystarczy zastosować się do kilku zasad. Nie możemy doprowadzać do przegrzania skóry. Bardzo ważne jest tu by nosić odpowiedniej jakości bieliznę. Bielizna powinna być przewiewna, wykonana z naturalnych materiałów i nieuciskająca. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Podczas dbania o miejsca intymne należy używać odpowiednich, delikatnych kosmetyków. Wybór podpaski, wkładki lub tamponu również ma znaczenie. Tak samo, jak odpowiednio częsta ich zmiana i dbałość o higienę intymną.

Jak dbać o higienę miejsc intymnych?

Higiena miejsc intymnych jest bardzo ważna. Gdy kobieta nie ma menstruacji, często wystarczy 1-2 razy dziennie podmyć się lub wziąć prysznic. Trzeba tu pamiętać, że zbyt częsta higiena miejsc intymnych też nie jest dobra. Należy zachować umiar, bo nadmierne mycie i stosowanie mocnych środków powoduje zachwianie mikroflory bakteryjnej pochwy, której odbudowanie wymaga często czasu i cierpliwości. Co jest jeszcze ważne, jeśli chodzi o higienę miejsc intymnych? Nie zaleca się używania gąbek wielorazowych, bo mogą rozwijać się na nich grzyby. Do osuszania okolic intymnych powinno się używać osobnego ręcznika i często go zmieniać. Jeśli występują skłonność do infekcji, warto używać odpowiednich nawilżających chusteczek do higieny intymnej. Sprawdzą się tu ziołowe chusteczki do higieny intymnej z żurawiną lub szałwią. Delikatnie oczyszczają, nie podrażniając miejsc intymnych, a przy tym łagodzą stany zapalne skóry i wzmacniają naturalną ochronę bakteryjną. O higienę miejsc intymnych należy też dbać przed stosunkiem. Istotna jest też odpowiednia bielizna. Najlepiej bawełniana i nieuciskająca.

Jak dbać o higienę podczas miesiączki?

Podczas miesiączki nie trudno o różnego rodzaju infekcje dróg rodnych i kłopotliwe odparzenia. Dlatego należy myć się dość często. Aby zapobiec ryzyku powstania infekcji i odparzeń, podczas menstruacji, zaleca się podmywanie okolic intymnych przy każdej zmianie podpaski lub tamponu. Po każdym takim zabiegu należy też starannie umyć ręce i w razie potrzeby zmienić poplamioną lub przepoconą bieliznę.

Jak często zmieniać podpaski?

Podpaski są bardziej chłonne. Jest to oczywiście ogromna zaleta. Jednak nie wolno ich nosić w nieskończoność. Zbyt długi czas noszenia podpaski może wywołać podrażnienia miejsc intymnych, pieczenie, a nawet swędzenie. Zawilgocona podpaska sprzyja też przykrym odparzeniom okolic intymnych. Zagrożeniem dla zdrowia jest też sama zalegająca na podpasce krew. Krew menstruacyjna jest pożywką dla namnażających się bakterii i grzybów. Zbyt długi czas, jaki występuje pomiędzy zmianami podpaski, może doprowadzić do powstania przykrych chorób miejsc intymnych i innych kłopotliwych dolegliwości. Zaleca się, by podczas miesiączki, podpaski zmieniać nie rzadziej niż co 3-4 godziny. Jeśli podpaska jest przepełniona, należy to zrobić szybciej.

Jak dbać o higienę intymną poza domem?

Dbanie o higienę intymną w domu lub w miejscach z nieograniczonym dostępem do wody nie jest trudne. Co, jeśli nie mamy możliwości swobodnego korzystania z łazienki podczas miesiączki? Odpowiedzią są nawilżane chusteczki do higieny intymnej z dodatkiem żurawiny i prawoślazu LUBA. Chusteczki do higieny intymnej dla kobiet doskonale czyszczą delikatne miejsca, łagodzą stany zapalne, wzmacniają naturalną florę bakteryjną i pozostawiają skórę odświeżoną i nawilżoną, a przy tym nie powodują podrażnień. Dzięki wyciągowi z żurawiny mają działanie antybakteryjne. To idealne rozwiązanie dla każdej kobiety. Już jedna nawilżana chusteczka poprawia komfort i zapobiega powstawaniu niechcianych odparzeń miejsc intymnych. Chusteczki wykonane są w 100% z naturalnej włókniny celulozowej, co sprawia, że bez problemu rozpuszczają się w toalecie. Dzięki temu można z nich korzystać komfortowo i dyskretnie.

chusteczki nawilżane Luba Odparzenia miejsc intymnych róża

Czy mężczyźni też powinni dbać o higienę miejsc intymnych?

Okolice narządów płciowych są nieustannie narażone na przegrzewanie i nadmierną wilgotność. Prawidłowa higiena miejsc intymnych zapobiega powstawaniu podrażnień, uniknięciu dyskomfortu i kłopotliwych schorzeń. O higienę miejsc intymnych powinny dbać nie tylko kobiety, ale też i mężczyźni. Toaleta męskich okolic intymnych powinna być wykonywana codziennie. Częstotliwość należy zwiększyć, jeśli mężczyzna uprawia sport, często odwiedzających siłownię, saunę lub basen. Zalecane jest także mycie się przed i po stosunku płciowym. Mężczyzna powinien korzystać wyłącznie z dedykowanych kosmetyków do higieny intymnej mężczyzn. Noszona bielizna powinna być naturalna i ułatwiająca skórze oddychanie. Do mycia okolic intymnych mężczyzn nie zaleca się też używania gąbek. Są one miejscem idealnym do rozwoju bakterii i grzybów. Mężczyzna powinien myć okolice intymne za pomocą rąk.

Czy warto korzystać z męskich chusteczek do higieny intymnej?

O higienę należy dbać cały czas. Podczas podróży lub po intensywnych ćwiczeniach, sprawdzą się chusteczki nawilżane do higieny osobistej mężczyzn Silver John. Posiadają męski zapach i są odpowiednie nawet dla wrażliwej skóry. Dodatek kwasu mlekowego obniża pH, wzmacniając naturalną florę bakteryjną i ograniczając rozwój patogenów. Nawilżane chusteczki Silver John zawierają też jony srebra o działaniu antybakteryjnym i niwelującym nieprzyjemny zapach. Ich stosowanie jest dyskretne. Po użyciu nawilżaną chusteczkę wystarczy wyrzucić do kosza.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 457 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-29
wszystko ok
2024-04-11
Szybko, bez problemu.
pixel