Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wieszać papier toaletowy?

2021-03-14
Jak wieszać papier toaletowy?

Czy wieszanie papieru toaletowego w określony sposób ma znaczenie? Na świecie istnieją 2 typu ludzi, którzy wieszają papier na swój ulubiony sposób. Czy można zakładać papier lepiej lub gorzej? Dlaczego w publicznych toaletach mamy zabudowane dozowniki do papieru, kiedy mogłyby być zwyczajnie dużo mniejsze? Czy wieszanie papieru na dwojaki sposób mówi coś o Tobie? Sprawdź, jakie znaczenie ma ta z pozoru kuriozalna czynność. Czy wiąże się z tym, jakaś zasada? A może jest sposób lepszy i gorszy? Przeczytaj koniecznie, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości!

Jak wieszać papier toaletowy?

Na świecie istnieją 2 typy ludzi, którzy wieszają papier toaletowy na 2 różne sposoby. Oczywiście są również tacy, którzy tego papieru nie wieszają w ogóle, ale dziś rozpatrujemy 2 sposoby na wieszanie papieru toaletowego. Który sposób na wieszanie papieru jest lepszy? Tak na dobrą sprawę, na pierwszy rzut oka obydwa sposoby są tak samo dobre, jeśli tylko odpowiadają swoim użytkownikom. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ istnieje coś takiego jak instrukcja papieru toaletowego. W instrukcji używania papieru toaletowego jednoznacznie wyjaśniono, jak należy wieszać rolkę papieru toaletowego. Seth Wheller w swoim opisie produktu, jakim był pierwszy zwijany papier toaletowy, opisał szczegółowe wskazówki posługiwania się papierem toaletowym.

Chusteczki nawilżane LUBA Jak wieszać papier toaletowy Lustro łazienkowe w drewnianej ramie

Wieszanie papieru toaletowego od zewnątrz

Jednym ze sposobów na wieszanie papieru jest metoda od zewnątrz i nie trzymając w niepewności, jest to metoda, którą zaleca sam twórca tego bardzo użytecznego przedmiotu, jakim jest rolka papieru toaletowego. To metoda, w której papier toaletowy zwisa znad rolki.

Wieszanie papieru toaletowego od wewnątrz

Papier toaletowy wiszący w ten sposób niesie za sobą ryzyko przeniesienia na kolejną porcję papieru, którą użyje następna osoba, bakterii groźnych dla zdrowia. Ponadto papier stykający się ze ścianą to dodatkowa możliwość przeniesienia bakterii przez osobę, która miała ją na palcach. Osoba taka, odrywając kawałek papieru, mogła dotknąć ściany i przenieść na nią bakterię. Papier, który ponownie dotknie ściany, przejmie na swoją powierzchnię bakterie i przeniesie się na dłonie kolejnej osoby.

Czy wieszanie papieru toaletowego może mówić coś o charakterze człowieka?

To, jak wieszamy papier toaletowy, mówi wiele o osobowości, jaką posiadamy. Amerykańska psychoterapeutka Gilda Carle zbadała temat wieszania rolki papieru toaletowego i wyniki, jakie uzyskała, jasno pokazują, że to, jak wykonujemy tę czynność, dużo mówi o naszej osobowości. Osoby, które wieszają papier od zewnątrz to osobowości dominujące, które lubią mieć nad wszystkim kontrolę, zawsze pierwsze podchodzą do działań konkretnie i bez wahania. Osoby, wieszające papier od wewnątrz są uległe, ugodowe i nigdy nie wychodzą przed szereg. Badania te zostały opublikowane w The Independent i cieszą się dużą popularnością. Czy wieszanie papieru w odpowiedni sposób ma również wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie?

Bakterie, które czają się w toalecie

Nie sposób uniknąć bakterii w toalecie. Jest to miejsce, które nawet często i dobrze sprzątane, zawiera ich ogromną ilość. Według powszechnego przekonania nie znajdują się one tylko i głównie na sedesie. Wiele grup bakterii znajduje się na drzwiach, podłodze, kurkach od baterii łazienkowych, dozownikach od mydła itp. Niestety są wśród nas ludzie, którzy wciąż po skorzystaniu z toalety nie myją dłoni. To bardzo zły nawyk, który może doprowadzić do groźnych chorób, nie tylko samego zainteresowanego, ale również osób mu postronnych. Dlaczego? Dlatego, że osoba, która nie myje dłoni, po skorzystaniu z toalety, roznosi groźne dla zdrowia bakterie e.coli, pochodzące z ludzkich odchodów. Może to skończyć się na zwykłym zatruciu pokarmowym, ale nie tylko, dlatego tak ważne jest mycie rąk. Ważne jest również to, jak wieszamy papier toaletowy, gdyż okazuje się, że prawidłowe jego zawieszenie zmniejsza możliwość kontaktu dłoni z papierem, który będzie używany przez kolejną osobę. Wieszanie papieru na zewnątrz to również zmniejszenie ryzyka zetknięcia się papieru ze ścianą, którą wcześniej mogła dotykać osoba z bakteriami na dłoniach.

Chusteczki nawilżane LUBA Jak wieszać papier toaletowy Odpływ liniowy

Jakie choroby może wywołać papier powieszony w nieodpowiedni sposób?

To również było przedmiotem badań. Niewłaściwie zawieszony papier toaletowy może być przyczyną grypy żołądkowej i problemów z trawieniem. Grypa żołądkowa to choroba, która jest bardzo zaraźliwa. Jej skutki są nieprzyjemne i zupełnie wyłączają zarażoną osobę z życia w społeczeństwie. Co zrobić, żeby uniknąć tej przykrej i uwłaczającej choroby? Częste mycie dłoni, przez przynajmniej 20s w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, może uchronić przed zachorowaniem na grypę żołądkową. Pamiętaj, żeby nie wkładać dłoni do oczu, nosa i ust, co często robimy bez zastanowienia. Myj ręce przed każdym posiłkiem, żeby chronić siebie przed drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Mokry papier toaletowy

Znamy również taki papier, przy którym nie trzeba się zastanawiać, jak go zawiesić. Jest to mokry papier toaletowy w poręcznych plastikowych opakowaniach, które w łatwy sposób można myć, żeby pozbyć się bakterii, mogących się na nim znajdować. Mokry papier toaletowy LUBA to papier o różnym przeznaczeniu. Jego wspólną zaletą są właśnie higieniczne opakowania, jak również korzystanie z kolejnych listków papieru. Wyciągając 1 listek, nie mamy kontaktu z kolejnym. Świetnym rozwiązaniem jest również posiadanie kilku opakowań, z których będą korzystały poszczególne osoby. Mokry papier toaletowy możesz zabrać ze sobą do torebki i plecaka, by móc z niego korzystać w publicznej toalecie. Zmniejszy to ryzyko przeniesienia czyichś bakterii na swoje dłonie do minimum.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 478 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-02
Doskonała obsługa, świetne produkty.
2024-06-24
Rewelacja!
pixel