Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak umyć mikrofalówkę?

2021-11-17
Jak umyć mikrofalówkę?

Mikrofalówka w kuchni

Mikrofalówka znajduje się niemalże w każdym domu. Może nie występuje tak często, jak lodówka, bo sposobów na podgrzanie produktów spożywczych jest znacznie więcej, niż na przechowywanie ich, ale lubimy ją za szybkość działania i gotowość do akcji. Musimy mieć tutaj również na uwadze to, że nie każdy jest przekonany do tego typu sprzętów. Jej niezwykłym atutem jest szybkość działania. W obecnych czasach nikt z nas nie ma czasu na długie czekanie przy piekarniku, w którym w podobny sposób można by było podgrzać jedzenie. Mikrofalówka jednak przy tak intensywnym trybie użytkowania bardzo łatwo się brudzi. Jak szybko i skutecznie czyścić mikrofalówkę? Jakich środków użyć, by można było ją od razu użytkować bez przeszkód? Co nadaje się do czyszczenia mikrofalówki?

Dlaczego mikrofalówka się brudzi?

Mikrofalówka działa na zasadzie promieniowania elektromagnetycznego, które w szybki sposób podgrzewają potrawy znajdujące się w jej wnętrzu. Niektóre z nich, podczas szybkiego podgrzewania wręcz eksplodują i jest to najczęstsza przyczyna bardzo brudnej mikrofalówki, na której ściankach znajdują się drobiny jedzenia. Jednak to nie wszystko. Parujące podczas podgrzewania potrawy zawierają tłuszcz, który również unosi się podczas podgrzewania i osiada na wszystkich elementach wewnątrz. To połączenie sprawia, że mamy co robić podczas czyszczenia tego typu sprzętów. Mikrofalówka to urządzenie, które podgrzewa tłuszcz i wodę znajdującą się w potrawach.

chusteczki nawilżane luba jak umyć mikrofalówkę odgrzewanie potraw w mikrofalówce

Jak czyścić mikrofalówkę łagodnymi środkami?

Czyszczenie mikrofalówki to nie syzyfowa praca, jeżeli umiejętnie do tej pracy podejdziesz. Najlepiej robić to wtedy, kiedy wewnątrz jest ciepła. Jeżeli przez jakiś czas jej nie używałaś, wystarczy włożyć do niej na kilka minut miseczkę wypełnioną wodą z połówką cytryny. Wówczas zabrudzenia odchodzą od ścianek w niewiarygodnie łatwy sposób. Luba w swojej ofercie posiada ściereczki do czyszczenia mikrofali z octem jabłkowym, który dodatkowo łagodnie dezynfekuje powierzchnie. Po przetarciu ścianek ściereczkami LUBA Comfort nie musisz już dodatkowo przemywać ich ściereczką nasączoną wodą. Formuła płynu nasączającego jest w pełni bezpieczna w kontakcie z żywnością.

Dlaczego regularne czyszczenie mikrofalówki jest ważne?

Jeżeli będziesz mikrofalówkę czyścić regularnie, nie będzie ona wymagała wiele pracy przy porządkach w jej wnętrzu. Czyszcząc ją, pozbywamy się nie tylko nieestetycznych zabrudzeń, ale również bakterii, które rozwijają się w pozostawionych resztkach jedzenia, a także przykrego zapachu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby czyszczenie mikrofalówki po każdym jej użyciu, jednak już samo korzystanie z niej w wielu przypadkach oznacza brak czasu - również na sprzątanie. Dobrym rozwiązaniem jest również specjalna pokrywka na podgrzewane jedzenie do mikrofalówki. Taką pokrywkę łatwo umyć w zmywarce i dzięki niej, jedzenie nie pryska na ścianki mikrofali.

chusteczki nawilżane luba jak umyć mikrofalówkę środki do czyszczenia AGD

Jak podgrzewać potrawy, żeby nie brudzić mikrofalówki?

Najwięcej zanieczyszczeń w mikrofalówce powstaje wtedy, kiedy podgrzewamy potrawy, a te pryskają na ścianki i parują. Para i drobinki jedzenia osadzają się na ściankach i tym samym mamy brudną mikrofalówkę. Bardzo dobrym sposobem na uniknięcie zabrudzeń jest zakrywanie potraw. Na rynku znajdziesz specjalne opakowania wielokrotnego użytku, specjalnie oznaczone, przeznaczone do podgrzewania w mikrofalówce. Mają one zazwyczaj dołączoną pokrywkę, którą możesz używać razem z pojemnikiem.

Do czego jeszcze użyjesz ściereczek Luba do lodówki, mikrofalówki i sprzętów AGD?

W kuchni znajdują się również mniejsze sprzęty AGD, niż lodówka, czy mikrofalówka. Ich czyszczenie również powinno odbywać się regularnie, głównie ze względu na bakterie, które mogą być groźne dla naszego zdrowia. Są to między innymi:

  • opiekacze,
  • tostery,
  • grille,
  • ekspresy do kawy,

których czyszczenie możesz również przeprowadzić za pomocą ściereczek czyszczących Luba Comfort. Ściereczki nawilżane ułatwiają codzienne obowiązki. Sprawiają, że produkt, którym możesz dokonać szybkich zmian w wyglądzie swojego otoczenia, masz zawsze pod ręką. Wystarczy wyjąć ściereczkę z poręcznego opakowania, przetrzeć nią miejsce, które chcesz wyczyścić i po prostu wyrzucasz chusteczkę do kosza. Szybko, łatwo, przyjemnie i skutecznie!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 453 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-04
Szybko i sprawnie dostarczono,
2024-04-12
Szybka wysyłka i super produkty
pixel