Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak przygotować się na zimę?

2021-11-07
Jak przygotować się na zimę?

Zima to bardzo piękna pora roku, można w jej trakcie uprawiać sporty zimowe, mróz maluje na szybach artystyczne rysunki, a biały puch rozświetla poszarzałe ulice. Niestety nie wszyscy kochają zimę. Zima potrafi zaskoczyć, choć pojawia się zawsze o tej samej porze. Dlaczego zima wciąż nas zaskakuje? Kogo zima zaskakuje najczęściej? A może są sposoby na to, żeby się do niej przygotować? Istnieje kilka oczywistych, ale nie zawsze stosowanych przez nas zasad, które chcielibyśmy Wam przypomnieć. Spójrzcie, jakie są nasze sposoby na to, żeby odpowiednio przygotować się na zimę.

Jak przygotować się na zimę? - Czy istnieje na to jakikolwiek sposób?

Statystyki jasno pokazują, że jest to najmniej lubiana przez większość społeczeństwa pora roku. Ciepłych dni nam nigdy nie za wiele za to te zimne zawsze spadają na nas, jak grom z jasnego nieba. Co roku przychodzi taki czas, że trzeba pomyśleć o przygotowaniach do mroźnej pory roku, jaką jest zima. Zimą musimy zadbać o ogrzewanie domu, o zmianę opon w samochodzie, o nasz organizm, który potrzebuje wzmocnienia, o ciepłe ubrania, których nigdy nie za wiele, a także o kondycję naszej skóry.

Jak rozpocząć przygotowania do zimy?

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim zima. To miesiąc pełen prezentów, przygotowań świątecznych i całkiem dobrze nam to wynagradza pierwsze mroźne dni. Wybierając prezenty dla innych, pamiętajmy również o sobie. Jeżeli o czymś marzysz od dawna - nie zawahaj się kupić to sobie przy najbliższej okazji, Twoje szczęście jest najważniejsze i zdrowy egoizm wcale nie jest zły. Zima to również czas na zmianę garderoby. Zadbaj o ciepłą kurtkę, rękawiczki, czapkę i szalik, a także o puszyste swetry, które nie pozwolą Ci zmarznąć zimą. Ciepłe buty również pomogą przetrwać zimę, a jeżeli używasz samochodu, musisz pamiętać także o zmianie opon na zimowe.

Zimowa garderoba

Żeby przebrnąć przez zimę bez szwanku i chorób bardzo ważne są ubrania, w których nie zamarzniemy. Dojazd do pracy samochodem w zimowe poranki nie jest jeszcze taki zły, ale kiedy zmuszony jesteś czekać na przystanku w mroźny poranek i czekać na autobus, który się spóźnia, sprawa przestaje być tak wesoła. Ciepły płaszcz lub kurtka jest bardzo wskazana. Absolutnie o tej porze roku nie możemy stawiać na pierwszym miejscu wygląd ani modowe trendy - ma być ciepło i miło. Buty zimowe - bez nich również nie można się obejść o tej porze roku, ponieważ zmarznięte stopy bardzo ciężko rozgrzać i można w ten sposób bardzo szybko się rozchorować. Stawiamy zatem na ciepły i wygodny strój, nie martwiąc się o to, czy wyglądamy w czymś niezbyt korzystnie.

Wymień opony na zimowe

Zimą, posiadacze samochodów, muszą również zadbać o wymianę opon na zimowe, ponieważ ma to ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo i przy okazji innych uczestników ruchu drogowego. Nie zwlekaj na ostatnią chwilę, bo później będziesz w gronie tych, których rzekomo zaskoczyła zima. Brak śniegu nie oznacza, że można jeździć na letnich oponach, bo te nie mają szans przy oblodzeniach, które występują na drodze w niektórych miejscach i może się zdarzyć, że nawet takich miejsc nie zauważysz. Dobrą przyczepność wówczas mogą dać tylko zimowe opony z dobrym bieżnikiem. Umów się na wymianę opon i nie czekaj, aż będzie zbyt późno, bo wtedy kolejki do wulkanizatora są jeszcze większe.

chusteczki nawilżane luba Jak przygotować się na zimę czad w domu

Sprawdź domowe ogrzewanie

Awaria ogrzewania w domu może być bardzo nieprzyjemna. Dlatego jeszcze przed nadejściem zimnych dni i nocy warto sprawdzić, czy wszystko do sezonu jest odpowiednio przygotowane, żeby w razie czego nie zdziwić się, kiedy będziecie chcieli uruchomić ogrzewanie. W zależności od rodzaju ogrzewania, jakie stosujecie w domu, z pewnością przyda się uzupełnienie zapasów odpowiedniego paliwa energetycznego, albo instalacji. Jednak, żeby wszystko miało ręce i nogi, a ciepło nie uciekało, należy przede wszystkim uszczelnić miejsca, gdzie takie straty ciepła mogłyby się tworzyć. Ocieplenie domu jest równie ważne, co sama instalacja grzewcza.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Stosunkowo nowe na rynku urządzenie, jakim jest oczyszczacz powietrza, jest coraz bardziej popularny. Jego używanie w wielu domach podyktowane jest obecnością alergików, ale też chęcią oddychania czystym powietrzem. Przy wyborze odpowiedniego dla siebie oczyszczacza powietrza warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim musi on być dostosowany do wielkości pomieszczenia. Nie może być zbyt mały, ponieważ nie będzie efektywny. Cena nie jest wyznacznikiem. Należy skupić się na parametrach, jakie podaje producent urządzenia. Można także wybrać oczyszczacz powietrza z jonizacją, która działa na cząsteczki kurzu. Urządzenie wykrywa znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia, a ustawiony na działanie automatyczne od razu zaczyna działać szybciej i mocniej, kiedy takie wzmożone zanieczyszczenie znajdzie się w domu.

Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Zimą, kiedy ogrzewanie działa na pełnych obrotach, nietrudno jest o dużą utratę wilgotności powietrza. Wilgotność powietrza w domu jest bardzo ważna, ponieważ przy jej optymalnym poziomie dobrze nam się oddycha i funkcjonuje. Wybierając oczyszczacz powietrza, postawcie na taki, który tworząc mgiełkę, nie będzie od razu pozostawiał jej wokół siebie na powierzchni, na której stoi. Ma on tak rozpraszać ciecz, żeby faktycznie nawilża powietrze w pomieszczeniu. Nawilżacz może mieć również funkcję oczyszczacza i na odwrót. Do niektórych nawilżaczy można dodawać również olejki eteryczne, które sprawią, że w domu będzie przyjemnie i pachnąco.

Czy urządzenie do wykrywania czadu to konieczność?

Palisz w domu w piecu lub kominku, a może korzystasz z ogrzewania gazowego? Czad to śmiertelne zagrożenie, któremu można zapobiec. Bezwonny gaz, jakim jest czad, jest wynikiem niepełnego spalania paliw, jest również bezbarwny i domownicy z pewnością go nie zauważą. Zauważyć go może czujnik czadu, który działa poprawnie. Urządzenie to nie jest drogie, a może uratować życie. Nie warto na nim oszczędzać. Czujnik czadu i dymu to podstawowe wyposażenie, o jakie powinniśmy zadbać podczas ogrzewania domów. Alarm czujnika czadu uruchomi się, kiedy go wykryje.

chusteczki nawilżane luba Jak przygotować się na zimę jak dbać o dłonie zimą

Przygotuj swoją skórę na nadejście mroźnych dni

Zabiegi regenerujące skórę potrafią być kosztowne. Dlatego lepiej zapobiegać, niż leczyć. Na działanie niskich temperatur należy się odpowiednio przygotować. Zimne i suche powietrze, smog, zanieczyszczenia mają ogromny wpływ na kondycję naszej skóry. Cierpią zazwyczaj dłonie i skóra twarzy. Pamiętaj, żeby regularnie złuszczać naskórek, a także odpowiednio go nawilżać. Na noc stosuj serum, a przed wyjściem koniecznie nakładaj krem odpowiedni do pory roku, czyli do zimy z filtrem SPF. Nie zapominaj także o pomadce ochronnej na usta, a także o bogatym kremie do rąk, który odpowiednio je nawilży i zabezpieczy. Używaj tylko delikatnych środków do dezynfekcji dłoni. Chusteczki oczyszczające antybakteryjne Luba występują w aż 4 wariantach. Każdy znajdzie dla siebie coś dobrego. Mamy również dostępny pakiet chusteczek nawilżanych dla całej rodziny, który pozwoli Ci zaoszczędzić, a przy okazji kupić kilkanaście opakowań za 1 zamachem, dlatego oszczędzisz również czas.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 525 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-10-07
Wszystko super
2024-09-23
Terminowa i zgodna z zamowieniem
pixel