Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak poradzić sobie z przedświątecznymi porządkami?

2021-12-01
Jak poradzić sobie z przedświątecznymi porządkami?

Nie masz czasu na sprzątanie, ale nie wyobrażasz sobie, że mógłbyś tego nie zrobić, a wokół Ciebie przez całe święta byłby istny chaos? Tak, my też tego nie lubimy i dlatego obraliśmy sobie za cel nadrzędny wyprodukowanie środków czystości, które pozwolą na szybkie porządki, a przy tym takie, które nie wymagają wkładania w nie wiele wysiłku. Przy okazji nasze środki czystości nie zanieczyszczają środowiska naturalnego oraz są bezpieczne dla użytkowników. Wciąż pracujemy nad nowymi produktami, które w niedługim czasie wprowadzimy szturmem na rynek. Póki co, poznajcie nasze sposoby na sprzątanie domu w bardzo przyjemny i spokojny sposób.

Środki czystości 2w1 - skomponuj swój zestaw idealny!

To ważny punkt programu porządków przedświątecznych. Może nawet ważniejszy od samego harmonogramu sprzątania, jaki za chwilę wspólnie przygotujemy. Zestaw do sprzątania to produkty, które przydadzą się podczas wykonywania porządków. Jakie produkty do sprzątania warto mieć? Czy uniwersalne środki do sprzątania są dobre? Polecamy środki czystości w chusteczkach, które są gotowe do użycia. Nie potrzebujesz osobno ściereczki i płynu, a także noszenia ze sobą pojemnika z wodą. Chusteczki Luba Comfort dostępne są w wielu wariantach. Formuły nawilżające ściereczek czyszczących w większości bazują na naturalnych składnikach. Są przebadane dermatologicznie i nie wpływają negatywnie na skórę dłoni. Możesz być zatem spokojna o wygląd swoich dłoni przy świątecznym stole.

chusteczki nawilżane luba jak poradzić sobie z przedświątecznymi porządkami dlaczego nie lubimy sprzątać

Jak stworzyć sobie listę porządków przedświątecznych?

Nie traktuj sprzątania jak przykrego obowiązku, bo wtedy wszystko będzie szło z ogromnym oporem, a tego chcemy uniknąć. Sprzątaj tylko to, co uważasz za stosowne. My podpowiadamy, co warto sprzątać przed świętami, a Ty dokonaj ostatecznego wyboru. Przed świętami warto wykonać takie prace jak:

  • mycie okien
  • pranie firanek i zasłon
  • mycie drzwi i futryn
  • odkurzanie sofy i materacy
  • ścieranie kurzy pod łóżkami i szafkami
  • czyszczenie kratek wentylacyjnych
  • czyszczenie żyrandoli, lamp, włączników
  • mycie podłóg

Jak w kilka dni posprzątać dom na święta?

Zastanawiasz się, jak posprzątać cały dom tylko w 5 dni? To bardzo proste. Po pierwsze wcale nie musisz sprzątać wszystkiego. Zrób tylko to, co konieczne, żeby spędzić wolny czas podczas świąt na prawdziwym odpoczynku między standardowo wykonywaną pracą na co dzień. Nie musisz sprzątać każdego zakamarka, żeby poczuć prawdziwą atmosferę świąt. Atmosferę tę poczujesz, jeżeli nie będziesz zmęczona. Sprzątaj każdego dnia przez kilka chwil, dzięki opracowanemu wcześniej planowi działania. Pamiętaj, że dobre przygotowanie to klucz do sukcesu. Przygotuj zestaw ściereczek czyszczących Luba Comfort oraz poniższy harmonogram i możemy sprzątać bez wysiłku, osiągając spektakularne wyniki.

Poniedziałek - Jak umyć okna bez smug?

W pierwszym dniu sprzątania możemy zająć się myciem okien. Jeżeli nie chcesz, żeby ta czynność była w pierwszej kolejności ze względu na pogodę lub inne czynniki, przepisz to na dowolny dzień. Najpierw warto ściągnąć firany i zasłony, żeby móc je wyprać i pozbyć się kurzu, który chętnie na nich osiadał, a także odświeżyć materiał. Twoje ramy okienne wymagają reanimacji? Są bardziej brudne, niż się tego spodziewałeś? Oprócz ściereczek przeznaczonych do powierzchni szklanych mamy w asortymencie również ściereczki z sodą oczyszczoną. Soda znana jest ze swoich właściwości wybielających, które w tym przypadku sprawdzą się znakomicie. Po dokładnym wyczyszczeniu ram okiennych można przejść do szyb. Szyby przecieramy ściereczką z obydwu stron. Ważne jest, by końcowa faza czyszczenia, czyli polerowanie szyb odbyło się do sucha. Wówczas mamy największą szansę na mycie okien bez smug.

Wtorek - ściereczki uniwersalne

Podczas drugiego dnia sprzątania, kiedy okna masz już za sobą - pójdzie jak z górki. Umyj wszystkie drzwi, w tym klamki, których bardzo często dotykają różne osoby. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku ściereczki uniwersalne Clean Project. Dodatkowo możesz zdezynfekować klamki, wykorzystując antybakteryjne ściereczki do czyszczenia z sodą. To doskonały sposób, żeby czyścić je po prostu częściej, bo tak jest łatwiej. Nie zapominaj, że najwięcej kurzu na drzwiach zbiera się na samej górze, gdzie nikt nie zagląda. Przetrzyj ściereczką uniwersalną również to miejsce. Jak wyczyścić szyby w drzwiach? Przeszklenia w drzwiach często noszą ślady palców, bo nierzadko otwierając drzwi, dotykamy również szyby, zwłaszcza dzieci. Do tego celu możesz użyć ściereczek z naturalnym składem. Ściereczki czyszczące Luba Comfort Ocet to ukłon w stronę naszych babć, które nie znały innego lepszego środka czyszczącego do okien, niż właśnie ocet!

Środa - ściereczki z octem

Tego dnia znajdziesz się już bardzo blisko końca sprzątania swojego lokum przed świętami. Nie było tak źle, prawda? Twoje łóżka, a dokładniej pościel i materace wymagają odkurzenia. Sprawdź również, co znajduje się pod nimi, nie ignoruj miejsc, których nie widać, bo pozostawione dłużej samym sobie zaczynają żyć własnym życiem. Pod łóżkami i sofą w salonie zbiera się mnóstwo kurzu, a w nim piasek, zabrudzenia, skóra, włosy, kawałki ubrań, a także roztocze, które jest jedną z głównych przyczyn reakcji alergicznych. Wypierz pościele w przynajmniej 60°C. Dokładnie odkurz materace, a także całą sofę, która znajduje się w salonie. Jeżeli krzesła w jadalni mają obicie materiałowe, one również wymagają odkurzenia ich raz na jakiś czas. Odsuń łóżka i szafki, w miarę możliwości. Dokładnie pozbądź się zanieczyszczeń i umyj podłogę ściereczkami z octem. To nie tylko dobry sposób na odświeżenie powierzchni, ale również na jej dezynfekcję, w tym pozbycie się ewentualnych drobnoustrojów chorobotwórczych, jakie mogą się gromadzić w ciemnych i ciepłych miejscach.

chusteczki nawilżane luba jak poradzić sobie z przedświątecznymi porządkami harmonogram sprzątania

Czwartek - ściereczki do czyszczenia Kuchni

Ściereczki do czyszczenia kuchni Luba znakomicie radzą sobie z tłuszczem. Czy wiesz, że tłuszcz znajduje się również w powietrzu i osadza wraz z kurzem, tworząc uporczywy do usunięcia brud? Z pewnością nie raz tego doświadczyłeś. Mamy na to niezawodny sposób! Żyrandole, lampy i plafony narażone są na tego typu osady. Wyczyść je chusteczkami nawilżanymi do kuchni, a na koniec wypoleruj ściereczkami do szyb, luster i płyt kuchennych. W ten sposób Twoje wnętrza rozświetlą się nieskazitelnym blaskiem. Pamiętasz o kratkach wentylacyjnych? Tak, one również wymagają wyczyszczenia co jakiś czas. Wciągają zanieczyszczenia z naszych domostw i mieszkań, więc chcąc nie chcąc, osadzają się na ich ściankach zanieczyszczenia, które z czasem się po prostu nawarstwiają. Większość dostępnych na rynku kratek wentylacyjnych można zdemontować i wyczyścić. Do czyszczenia użyć możesz ściereczek do łazienki. Antybakteryjne ściereczki do łazienki dodatkowo zdezynfekują powierzchnie kratek.

Piątek - wykończenie

Już właściwie wszystko jest posprzątane. Na dziś pozostało jedynie uprzątnięcie rzeczy, które nie są na swoim miejscu, a także odświeżenie podłogi. W ofercie LUBA znajdziesz wiele produktów, które pomogą utrzymać dom w czystości. Jeżeli masz w domu drewniane meble - skorzystaj z chusteczek, które podczas sprzątania, będą je pielęgnować. Uprzątnięcie wszystkiego z blatów i przetarcie kurzu ściereczka do mebli drewnianych pozwoli uzyskać wizualnie efekt czystości i schludnego pomieszczenia. Ściereczki antybakteryjne z octem świetnie posłużą do mycia podłóg. Ocet doskonale radzi sobie z rozpuszczaniem brudu, którego na podłodze jest całkiem sporo, a podczas normalnego mycia podłóg niestety tylko ten brud rozmywamy po całej powierzchni, nie usuwając go w pełni.

Dlaczego sprzątanie jest tak nielubiane?

Przy takich dużych porządkach bardzo ważne jest to, żeby na raz nie brać na siebie zbyt wiele. Bardzo często mamy tendencję do rozpoczynania wielu zadań jednocześnie, teoretycznie chcąc posprzątać pomieszczenie kompleksowo. To często prowadzi do frustracji, ponieważ bardzo długo nie widać żadnych pozytywnych aspektów tego, co robimy. Masz w pewnym momencie wrażenie, że żadne z prac nie posuwają się do przodu, a bałagan wręcz narasta. Postaw sobie jasne cele. Sprzątaj dom regularnie, zrezygnuj z przedmiotów, które nie są Ci potrzebne i ciesz się spokojnym spędzaniem wolnego czasu.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 478 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-03
szybko sprawnie i dziękuję za prezent byłam miło zaskoczona
2024-06-14
All ok
pixel