Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego dezynfekcja dłoni jest ważna?

2021-03-27
Dlaczego dezynfekcja dłoni jest ważna?

Czy epidemia koronawirusa zmusza do zachowania wysokiej higieny, przede wszystkim, dłoni? Czy wcześniej również zwracaliśmy na czystość dłoni tak dużą uwagę? Jakie środki ochrony powinno się stosować, żeby chronić siebie i swoją rodzinę przed ewentualnym przeniesieniem wirusa na swoich dłoniach? Jak korzystać z odpowiednich środków do dezynfekcji dłoni, żeby efekt był jak najlepszy? Sprawdźmy to razem i nie dajmy się bakteriom i wirusom, które bardzo często przenosimy na dłoniach, dotykając swoich twarzy. Stamtąd już krótka droga do zakażenia.

Co to jest dezynfekcja rąk?

Pandemia koronawirusa bardzo uczuliła nas na higienę rąk. Obecnie sytuacja wydaje się wzmożona i ciężko powiedzieć, kiedy zmieni się na lepsze. Dbajmy o siebie i swoje rodziny. Bardzo ważnym aspektem w przypadku chronienia się przed wirusem jest nie tylko maseczka, ale również odpowiednia higiena dłoni, bo to na nich również możemy przenosić groźne wirusy i bakterie. Żeby się ich pozbyć, należy dokładnie myć dłonie, co doskonale znamy od dziecka. Każda mama powtarzała i powtarza, że trzeba myć ręce. Co to jest dezynfekcja rąk? Antybakteryjne chusteczki do rąk, żele i płyny do dezynfekcji dopiero niedawno zyskały na popularności. To produkty, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej higieny dłoni poza domem, a także w domu, kiedy chcemy zwiększyć skuteczność wprowadzonych form higieny. Pamiętaj, że dbając o własną higienę, troszczysz się również o innych w swoim otoczeniu

Dlaczego dezynfekcja rąk jest tak ważna?

W czasie, kiedy każdy, wszędzie, zagrożony jest zarażeniem się koronawirusem, bardzo ważne jest przestrzeganie zasad higieny. Miniony rok pokazał nam, że mimo obostrzeń, życie toczy się dalej. Musimy zrobić zakupy, skorzystać z wielu miejsc, które są nam niezbędne do egzystencji, a wirusy i bakterie mogą być wszędzie. Poręcze, klamki, wózki sklepowe, lady sklepowe itp. Nie zawsze jesteśmy w stanie umyć dłonie. W sytuacji, kiedy nie mamy dostępu do bieżącej wody, bardzo pomocne są chusteczki do dezynfekcji rąk z alkoholem, które zabijają wirusy w bardzo szybkim czasie. Czas ma znaczenie, ponieważ zmniejsza ryzyko przedostania się wirusów do naszego organizmu.

chusteczki nawilżane LUBA Dlaczego dezynfekcja dłoni jest ważna koronawirus

Kiedy należy zdezynfekować dłonie?

Oczyszczać w ten sposób dłonie można kilka razy dziennie, bez obaw o kondycję skóry. Odpowiednie nawilżanie między kolejnymi przemyciami chusteczkami z alkoholem nie powinno wpłynąć negatywnie na jej stan.

Kiedy dezynfekcja dłoni jest wskazana?

 • Po wyjściu ze sklepu
 • Po wejściu do samochodu
 • Po pracy
 • Po przyjściu do domu
 • Przed jedzeniem na mieście i w domu
 • Po sprzątaniu
 • Po skorzystaniu z toalety
 • Po wyrzuceniu śmieci
 • Po zmianie pieluszki u dziecka
 • Po kontakcie ze zwierzętami
 • Po kontakcie z osobami chorymi
 • Po zakrywaniu nosa dłońmi podczas kichania lub kaszlu
 • Zawsze wtedy, kiedy poczujemy taką potrzebę

Chusteczki dezynfekujące z alkoholem

Dezynfekowanie dłoni chusteczkami to zdecydowanie jeden z najprostszych sposobów na przeprowadzenie tej czynności. Chusteczki zapakowane są w szczelne pojedyncze saszetki. Są od razu gotowe do użycia. Nie potrzeba wody, by przeprowadzić czynność oczyszczania dłoni. Chusteczki ze względu na swój niewielki rozmiar mieszczą się do każdej torebki, a nawet nerki, czy portfela. Zmieszczą się również po prostu do kieszeni, w której możesz je nosić na wszelki wypadek. To bardzo szybka metoda na niszczenie wirusów, bakterii i grzybów. Jest to również forma środków profesjonalnej ochrony, która jest w zasięgu każdego. Bez problemu kupisz je na stronie lubanaturalnie.pl

Jak prawidłowo zdezynfekować dłonie?

Dezynfekcja dłoni chusteczkami z alkoholem powinna odbywać się zawsze w ten sposób. Należy wyjąć chusteczkę z opakowania, przetrzeć nią dokładnie dłonie. Zwróć szczególną uwagę na przestrzenie między palcami. Po przetarciu dłoni trzeba odczekać chwilę, żeby preparat, jakim są nasączone, wysechł i odparował. Wbrew pozorom są bezpieczne dla dłoni i nie powodują podrażnień. Chusteczka biobójcza dezynfekująca nadaje się również do przecierania powierzchni w celu ich oczyszczenia. Po przetarciu nie pozostawiają plam i smug. Stosując je, masz pewność higienicznie czystych dłoni i powierzchni.

Chusteczki do dezynfekcji powierzchni - doskonały sposób na bezpieczeństwo otaczających nas przedmiotów

Dbamy o nasze dłonie, żeby nie przenosić na nich wirusów i bakterii. Co z otoczeniem, na którym również znajduje się wiele drobnoustrojów? Nie każdy jest wyczulony na zachowanie odpowiedniej higieny, nie możemy liczyć na to, że wszyscy będą dostosowywali się do panujących zasad, dlatego tak ważne jest zachowanie maksimum higieny własnej i swojego otoczenia. Chusteczki odkażające to sposób na bezpieczne otoczenie. Można je wykorzystać nie tylko do dezynfekcji dłoni, ale również blatów, poręczy, klamek, kluczy, uchwytów, kierownicy, okularów, włączników świateł, przycisków itp. Można stosować je w domu, a także w miejscach użyteczności publicznej.

Jaki największy błąd popełniamy podczas dezynfekcji dłoni?

Największym błędem, jaki popełniamy podczas oczyszczania dłoni, jest niepoprawne wykonywanie tej czynności. Mamy chusteczkę nasączoną alkoholem, przemywamy nią tylko wewnętrzną stronę dłoni, zupełnie niedbale i wyrzucamy ją, sądząc, że zrobiliśmy to tak, jak należy. Nic bardziej mylnego. Podobnie, jak przy myciu dłoni, należy zachować regułę 7 kroków, która mówi o dokładnym umyciu każdej części dłoni, przestrzeni między palcami, strefy wokół paznokci i nadgarstków. To samo tyczy się chusteczek nawilżanych. Musimy działać podobnie i przeprowadzać proces septyki przez min 30s. Na koniec, bezwzględnie, należy poczekać, aż preparat całkowicie wyschnie.

Jakie są zalety stosowania chusteczek do dezynfekcji

Chusteczki biobójcze z alkoholem w szybki sposób pozbywają się z naszych dłoni i przedmiotów z otoczenia wirusów, bakterii i grzybów. Każdy, mimowolnie dotyka twarzy. Robimy to nieświadomie i statystycznie dzieje się to około 15 razy na 1h! To zastraszająca liczba. Dezynfekując dłonie, minimalizujemy możliwość przeniesienia drobnoustrojów chorobowych na błony śluzowe, przez które w łatwy sposób patogeny mogą dostać się do organizmu żywego. Błony śluzowe znajdują się w nosie, jamie ustnej i oczach. Skuteczne oczyszczanie dłoni zapobiega zachorowaniom na wiele popularnych chorób, takich jak biegunka, grypa i inne choroby układu oddechowego. Oczywiście wirusy to w większości przypadków formy lotne, dlatego nie wszystkim infekcjom jesteśmy w stanie zapobiec. Pozbywając się drobnoustrojów dłoni i powierzchni przyczyniasz się do zachowania dobrego zdrowia, a także do niwelowania zachorowań wtórnych.

Kiedy nie trzeba dezynfekować rąk?

Dezynfekujemy dłonie wtedy, kiedy faktycznie dotykamy przedmiotów, których mógł dotykać ktoś inny, potencjalnie przenoszący drobnoustroje na swoich dłoniach lub wydychając je poprzez kaszel i kichanie. Przebywając w galerii handlowej, czy nawet mniejszym sklepie, dotykamy przedmiotów, oglądamy je i niejednokrotnie odkładamy z powrotem na miejsce. Takim sposobem bardzo łatwo możemy przenosić między sobą wirusy i bakterie. Płyny dezynfekujące stoją na wejściu każdego sklepu i zapraszają do dezynfekcji dłoni, ale czy faktycznie musisz to robić za każdym razem? Nie musisz, jeżeli niczego nie dotykałeś. Dbając o swoje bezpieczeństwo, musisz być czujny i zdawać sobie sprawę z każdego ruchu, jaki wykonujesz, zwłaszcza jeżeli masz w nawykach dotykanie oczu, nosa i ust. Te newralgiczne punkty na naszej twarzy dotykane są bez naszej świadomości i nawet wiedza o groźnej chorobie, która wciąż siedzi nam z tyłu głowy, nie jest w stanie nas przed tym w 100% uchronić.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 457 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-02
Bardzo lubię wasze produkty
2024-04-12
Szybka wysyłka i super produkty
pixel