Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego chusteczki nasączane wodą i pantenolem LUBA Tuli to dobry wybór?

2021-02-13
Dlaczego chusteczki nasączane wodą i pantenolem LUBA Tuli to dobry wybór?

Chusteczki nasączane wodą to najlepszy rodzaj produktów do oczyszczania dzieci i niemowląt w postaci wygodnej mokrej chusteczki. Miękka włóknina i formuła, która nie uczula, nie powoduje podrażnień i ma bardzo krótki skład jest bezpieczna dla dzieci. Można je stosować już od pierwszego miesiąca życia dziecka. Skład formuły to w aż 97% woda i pantenol. Pantenol to substancja, która wspomaga właściwości pielęgnacyjne chusteczek. Jego obecność jest bardzo pożądana w kosmetykach pielęgnacyjnych tego typu. Spójrz, jak możesz ułatwić sobie codzienne obowiązki związane z higieną Twojego dziecka.

Dlaczego chusteczki nasączane wodą i pantenolem LUBA Tuli to dobry wybór?

Każdy rodzic wie, że nie wszystkie chusteczki nawilżane dostępne na rynku są dobre dla skóry ich dzieci. Niektóre zawierają składniki, które w bardzo łatwy sposób podrażniają i po użyciu takiego produktu, później mamy mieszane uczucia, co do sensu korzystania z takich udogodnień. Nikt nie chce patrzeć na cierpienie dziecka, a podrażniona pupa, wywołuje ból. Chusteczki LUBA Tuli są przetestowane przez grupę rodziców, którzy zgodnie stwierdzili brak występowania jakichkolwiek uczuleń i podrażnień wywołanych przez chusteczki nawilżane LUBA Tuli z pantenolem. W przeciwieństwie do stosowania wody do mycia - chusteczki nawilżane nasączone w 97% wodą możesz mieć zawsze przy sobie. Przydadzą się one do oczyszczenia, odświeżania i pielęgnacji skóry wrażliwej.

Chusteczki nawilżane wodą LUBA Tuli mają prosty skład

Produkty przeznaczone dla dzieci zawsze powinny mieć możliwie jak najprostszy skład. Skóra małych dzieci znacznie różni się od skóry dorosłych, dlatego wszelkie składniki, które mogą z założenia wywoływać podrażnienia, nie powinny znaleźć się na liście składników. Chusteczki nawilżane dla dzieci LUBA mają krótki skład, w którym przeważającą rolę odgrywa woda. Woda jest bezpieczna, nie powoduje podrażnień, dobrze myje, nie wywołuje alergii skórnych, jest po prostu delikatna. Dodatkowym składnikiem, który gra drugie skrzypce, jest pantenol. To substancja, która ma za zadanie łagodzić podrażnienia skóry i błon śluzowych.

chusteczki nawilżane luba Dlaczego chusteczki nasączane wodą i pantenolem LUBA Tuli to dobry wybór noworodek

Co to jest pantenol i po co się go stosuje w chusteczkach nawilżanych dla dzieci?

Panthenol ma przede wszystkim właściwości łagodzące. Łagodzi podrażnienia, uśmierza ból, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Wszelkie podrażnienia i rany, jakie mogą pojawić się na skórze, pantenol, zawarty w formule nawilżającej chusteczek Tuli, będzie wspomagał ich gojenie. Podrażnieniom często towarzyszą również swędzenie i pieczenie skóry, co także doskonale łagodzi zawartość pantenolu. To składnik bezpieczny i bardzo pożądany w przypadku kosmetyków pielęgnacyjnych.

Bezpieczne i skuteczne oczyszczanie skóry malucha

Chusteczkami nawilżanymi z tak dobrym składem można oczyszczać różne partie ciała. Przeznaczone są one do klasycznego i najczęściej powtarzalnego użycia, czyli podczas zmiany pieluszki, kiedy to oczyszczamy skórę z zanieczyszczeń, takich jak kał, czy mocz, by później móc założyć nową pieluszkę. Dzieciom zdarza się mieć odparzenia w okolicy pieluszkowej. Jest to zazwyczaj spowodowane zbyt długim kontaktem skóry z kałem lub moczem. Zawarty w formule nawilżającej pantenol ma łagodzić takie zmiany skórne i przynosić ulgę. Używając chusteczek nawilżanych, problemy skórne mogą pojawić się również z innych powodów. Warto jednak unikać chusteczek ze składem, który nic nam nie mówi, a także na przeczytanie którego musimy przeznaczyć dłuższą chwilę. Za pomocą chusteczek Tuli możemy również oczyszczać buzię i dłonie dziecka. Łagodne działanie myjące z łatwością poradzi sobie z zebraniem zanieczyszczeń i odświeżeniem skóry.

Chusteczki LUBA Tuli nie wywołują podrażnień i reakcji alergicznych

Produkty, które nie wywołują alergii, co potwierdzają liczne testy, są bezpieczne dla wrażliwej skóry. Można je stosować już od 1. miesiąca życia dziecka, a co ciekawe, mogą je stosować nawet dorośli, którzy borykają się z problemami skórnymi. Skóra skłonna do podrażnień potrzebuje produktów, które nie będą miały na nią negatywnego wpływu. Nasączone w 97% wodą i pantenolem nawilżane chusteczki to odpowiednia pielęgnacja, oczyszczenie i odświeżenie. Nie zmieniają pH naskórka, co jest ich bardzo dobrą cechą. Nie należy używać produktów, które na siłę zmieniają pH, to niebezpieczne i wywołuje zaburzenia pracy skóry.

chusteczki nawilżane luba Dlaczego chusteczki nasączane wodą i pantenolem LUBA Tuli to dobry wybór dziewczynka w farbach

Delikatny i przyjemny w dotyku materiał chusteczki nawilżanej

Jak ważne jest, by produkty dla dzieci były delikatne i miłe w dotyku? Dzieci nie lubią szorstkich, drapiących rzeczy, właściwie nikt z nas ich nie lubi, chyba że miałby to być peeling. Chusteczki nawilżane Tuli są bardzo miłe w dotyku, ich wielkość jest standardowa, a niewielkie ilości produktów wiążących sprawiają, że ich nawilżenie jest na odpowiednim poziomie.

Jak bardzo nawilżone są chusteczki LUBA Tuli z pantenolem?

W odróżnieniu od innych chusteczek dostępnych na rynku, które w głównej mierze nasączone są czystą wodą, produkty Tuli nie wysychają w górnej warstwie. Dzieje się to za sprawą składników z krótkiej listy produktów użytych do mieszanki formuły nawilżającej. Mają one za zadanie wiązać w sobie składniki nasączające włókninę, by ta nie wysychała i była zawsze gotowa do użycia. Nie musisz obracać opakowania, żeby chusteczki były zawsze równomiernie nasączone.

Opakowanie chusteczek LUBA Tuli

Przyjemne dla oka opakowanie w odcieniach różu jest przyjemnym akcentem. Często kupując chusteczki nawilżane dla niemowląt, napotykamy na paczki, wewnątrz których chusteczki są bardzo ciasno upakowane. Pierwsze z nich ciężko wyciągnąć pojedynczo, a niektóre z nich potrafią porwać się w dłoniach, przez to, że trzeba je wyszarpywać ze środka. Opakowania LUBA są na to doskonale przygotowane. Nawet kiedy dopiero zaczynasz nowe opakowanie, nie jest ono wypełnione po brzegi, mieści się w nim 60 chusteczek, które z łatwością da się wyjąć od pierwszej sztuki.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 478 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-02
Super!
2024-06-24
Rewelacja!
pixel