Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy Twój pies jest dobrze przygotowany na zimę?

2021-12-12
Czy Twój pies jest dobrze przygotowany na zimę?

Zima to czas, który jest niezwykle wymagający dla każdego stworzenia. Mróz, chłód, ujemne temperatury i opady śniegu. Do tego wszechobecna sól, którą sypiemy nasze ulice i chodniki, aby zlikwidować oblodzenie i rozpuścić śnieg. To wszystko może być niezwykle niebezpieczne dla naszego czworonoga, zwłaszcza jeśli go odpowiednio nie przygotujemy do zimy. Jakie preparatu stosować, żeby chronić wrażliwe łapy psa przed szkodliwym działaniem soli? Jak zimą dbać o sierść pupila? Co zrobić by zimowe spacery z psem były bezpieczne? Czy zimą potrzebna jest odpowiednia dieta dla psa? O tym wszystkim dowiecie się z naszego artykułu. Sprawdź już dziś czy twój pies jest dobrze przygotowany na zimę?

Jak dbać o psie łapy zimą?

Jaka część ciała psa jest narażona najbardziej zimą? Oczywiście psie łapy. To one stykają się z zimnym śniegiem, lodem i groźną solą, którą sypiemy chodniki i ulice. Sól może uszkodzić opuszki psich łap, sprawić ból i przyczynić się do powstania otarć, pęknięć, a nawet małych ranek i owrzodzeń na łapach. W połączeniu ze śniegiem i niskimi temperaturami, z pozoru niegroźna sól może być przyczyną długotrwałych i poważnych problemów. Jak temu zapobiec? Niestety nie zawsze uda się unikać chodników i ulic posypanych solą. Dlatego warto stosować psom opuszki łap odpowiednimi preparatami o działaniu ochronnym i nawilżającym. Po powrocie ze spaceru łapy należy wytrzeć na mokro, usuwając w ten sposób z psich opuszków resztki soli i innych zanieczyszczeń. Doskonałe są do tego chusteczki nawilżane dla psów LUBA. Produkt jest delikatny, nie zawiera alkoholu, dzięki czemu nie podrażnia bardziej psich łap. Nawilżane chusteczki doskonale czyszczą przecierane miejsca. Codzienna pielęgnacja z chusteczkami LUBA jest szybka i wygodna, a po użyciu, brudną chusteczkę możemy wyrzucić do kosza.

chusteczki nawilżane luba czy twój pies jest dobrze przygotowany na zimę psie łapy zimą

Zadbaj o sierść psa

Dbanie o sierść pupila jest niezwykle ważne. Ludzie postrzegają ją wyłącznie jako coś, co nadaje psu uroku. Jednak sierść psa pełni wiele funkcji. Podstawowym zadaniem psiej sierści jest ochrona skóry psa przed urazami. Ma ona również zabezpieczyć pupila przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Funkcja termoizolacyjna sierści pozwala chronić zwierzę zarówno przed działaniem niskich, jak i wysokich letnich temperatur. Dlatego odpowiednia pielęgnacja sierści zimą jest tak ważna. Należy ją regularnie rozczesywać. Zimą warto unikać częstych kąpieli. Aby oczyścić sierść psa z brudu po spacerze można użyć chusteczek nawilżających LUBA. Doskonale usuwają mniejsze i większe zabrudzenia po spacerze. Wystarczy przetrzeć nimi zabrudzone miejsca i wyrzucić chusteczkę po zabiegu. Jeśli już musimy wykąpać psa, to do kąpieli warto używać środków z dużą zawartością substancji natłuszczających, takich jak lanolina, pantenol i alantoina. Po każdej kąpieli należy dokładnie osuszyć czworonoga, by ten się nie przeziębił.

Zadbaj o odpowiednią suplementację

Stan sierści mówi wiele o kondycji psa. Jeśli jest sucha i matowa, to może wskazywać, że psu brakuje niektórych składników odżywczych. Podstawowymi są kwasy omega 3 i omega 6. Odpowiedzialne są one za nawilżenie i dbanie o kondycję skóry. Witaminy A i E zapobiegają wysuszeniu skóry psa i jej nadmiernemu łuszczeniu się. Cynk natomiast przyspiesza proces regeneracji skóry. Te składniki warto dodać do diety, ale zawsze najpierw należy to skonsultować z weterynarzem.

Czy psy zimą potrzebują zmiany diety?

Zimowa dieta psa powinna być bogatsza w produkty zawierające witaminy A, D i E. Dieta psa zimą powinna mieć też zwiększoną kaloryczność. Wskazane jest zwiększenie dziennej porcji karmy o 20-30% w porównaniu z dotychczasową ilością. Energia, którą czerpie zwierze z pożywienia, pozwala mu lepiej przetrwać mroźne dni. Jednak porcje należy zwiększyć psu, który spędza dużo czasu na zewnątrz. Domowe pupile nie muszą mieć zwiększonej ilości pokarmu.

chusteczki nawilżane luba czy twój pies jest dobrze przygotowany na zimę suplementacja psa zimą

Jak czyścić uszy psa chusteczkami Luba?

Bez względu na porę roku, nie można zapominać o odpowiedniej pielęgnacji psich uszu. Uszy są niezwykle wrażliwe i podatne na infekcje, dlatego ich systematyczna pielęgnacja to podstawa. Czyszczenie psiego ucha jest proste. Wystarczy je delikatnie wywinąć i wlać specjalny płyn lub sól fizjologiczną. Teraz ucho należy przez chwilę masować, a następnie wytrzeć jego wnętrze wacikami lub nawilżającymi chusteczkami dla psów do pielęgnacji wrażliwych miejsc LUBA. To samo powtarzamy z drugim uchem. U ras mających włosy w kanale słuchowym należy pamiętać, że je również należy oczyścić z woskowiny. Psich uszu nigdy nie wolno czyścić patyczkiem. Nie robimy tego też, gdy pupil jest drażliwy. Lepiej poczekać, aż się uspokoi. Zabieg ma być przyjemny i szybki.

Psie ubrania - konieczność czy moda?

Psie ubranka wywołują u wielu osób zdziwienie. Czy pies faktycznie potrzebuje zimą dodatkowego okrycia? Wszystko zależy od rasy. Niektóre psy znoszą zimowe niskie temperatury lepiej, inne gorzej. Nagie psy, do których można zaliczyć chińskiego grzywacza, psa meksykańskiego czy psa peruwiańskiego, gorzej znoszą mrozy. Te rasy na zimowe spacery powinno wyprowadzać się w specjalnych psich ubrankach, które dodatkowo chronią je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Specjalne okrycia często też noszą psy krótkowłose. Rasy długowłose spokojnie poradzą sobie w mrozy bez dodatkowych okryć.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 517 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-09-18
Super dziękuję szybka dostawa paczka solidnie zapakowana ♥️
2024-09-16
Bardzo szybka przesyłka, dodane próbki do wykorzystania. Serdecznie polecam!
pixel