Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Aloes i jego właściwości kosmetyczne

2021-10-10
Aloes i jego właściwości kosmetyczne

Dziś zastosowanie aloesu w pielęgnacji skóry nie jest dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ jest to dobrze znana roślina, która od dawna odnosi sukcesy i jest bardzo skutecznym składnikiem pielęgnacyjnym. Roślina ta oferuje ogromne korzyści dla skóry i włosów, a jej właściwości są doceniane od tysięcy lat w medycynie tradycyjnej. Jego użycie zostało zarejestrowane już w 2200 pne i jest związane z ważnymi postaciami historycznymi, takimi jak Kleopatra i Aleksander Wielki.

Aloes - ważny składnik kosmetyczny w naturalnej pielęgnacji

Jako składnik kosmetyczny, aloes jest szeroko stosowany w wielu popularnych produktach do pielęgnacji skóry i kosmetykach. Roślina ta jest bardzo przyjazna dla skóry i ma niewielkie ryzyko wywoływania alergii, wrażliwości, czy reakcji skórnych, a także jest niezwykle wszechstronna. Powszechnie występuje w produktach po opalaniu oraz w pielęgnacji twarzy, włosów i ciała.

Czy aloes używany do kosmetyków jest badany?

Aloe vera jest również popularną rośliną do badań naukowych. Wiele badań jest prowadzonych w celu poznania jego właściwości i składu. Spośród ponad 400 gatunków aloesu, Aloe vera Burm jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych i szeroko stosowanych. Można go również znaleźć pod Aloe barbadensis Miller i obie nazwy odnoszą się do tej samej rośliny.

chusteczki nawilżane luba Aloes i jego właściwości kosmetyczne woda aloesowa

Zastosowanie aloesu w preparatach do skóry

Wśród składników aktywnych aloesu znajdują się lipofilowe i rozpuszczalne w wodzie witaminy, minerały, enzymy, proste i złożone polisacharydy, związki fenolowe i kwasy organiczne, które razem odpowiadają za jego właściwości.

Liście aloesu mają dwie odrębne części:

 • zewnętrzna zielona skórka
 • wewnętrzny bezbarwny żel

Używając świeżych liści aloesu, bardzo ważne jest, żeby nie pomylić gorzkiego żółtego płynu (wysięku) z zewnętrznej skórki z przezroczystym żelem wewnętrznym. Obie części mają różne składniki i działanie, dlatego bardzo ważne jest, aby je rozróżnić i wybrać odpowiednią część rośliny Aloe Vera w zależności od właściwości.

Żel aloesowy

Żel Aloe Vera ma świetne właściwości nawilżające. To dlatego, że jest bogaty w polisacharydy, które również nadają mu żelowy wygląd. Polisacharydy są wysoce higroskopijne (lubią wodę) i wiążą się z wilgocią. Z drugiej strony jego struktura tworzy ochronny film dla skóry, który pomaga nadać jej właściwości lecznicze. Wspomaga również ochronę naskórka i zdolność skóry do regeneracji. Niektóre badania wskazują na możliwe działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne żelu. Właściwości, które byłyby szczególnie korzystne przy ranach skóry, oparzeniach i promowaniu naprawy uszkodzeń popromiennych. Żel Aloe Vera zawiera również witaminy, aminokwasy, minerały i enzymy, które działają kojąco na skórę. Aloes jest powszechnym, ale jednocześnie złożonym i niezwykle dobroczynnym składnikiem naturalnych preparatów do pielęgnacji skóry.

Wysięk z liści aloesu

Wysięk z liści, który pochodzi z zielonej skórki aloesu, został przebadany pod kątem właściwości toksycznych i leczniczych. Naukowcy pracują nad wyizolowaniem składników obecnych w wysięku, z myślą o jego zastosowaniu zarówno w produktach leczniczych, jak i kosmetycznych. Skład wysięku różni się w zależności od gatunku. Jednak niezmiennie zawiera kilka składników, które powodują podrażnienie skóry i rumień (zaczerwienienie): często przyczyną są związki fenolowe, zwłaszcza chromon, antrachinon czy pochodne antronu. Z tego powodu należy unikać wysięku z liści. Innym interesującym składnikiem wysięku z liści aloesu jest aloina, która została wyizolowana i przebadana pod kątem właściwości rozjaśniających skórę, z doskonałymi wynikami.

Właściwości i charakterystyka aloesu

Jak widać, aloes jest złożonym składnikiem, który może uczynić wiele dobrego dla naszej skóry. Zebraliśmy jego najważniejsze cechy, zalety i właściwości, by w pigułce pokazać Wam, jak aloes może przyczynić się do świadomej pielęgnacji, a także to w bardzo prosty sposób zobrazuje Wam, dlaczego zdecydowaliśmy się, by nasza nowość Papier nawilżany Luba Eco Family został skomponowany z dodatkiem wody aloesowej.

Zalety aloesu:

 • Łatwo dostępny produkt
 • Niska cena składnika
 • Efektywny składnik formuły
 • Przyjazny dla skóry

Kluczowe właściwości:

 • Nawilżający
 • Kojący dla skóry
 • Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie
 • Naprawia uszkodzenia skóry

Składniki aloesu

 • Witaminy lipofilowe i rozpuszczalne w wodzie
 • Minerały
 • Enzymy
 • Proste i złożone polisacharydy
 • Związki fenolowe
 • Kwasy organiczne

Luba Eco Family Woda aloesowa

Nawilżany papier toaletowy z serii Luba Eco Family to jedna z trzech wersji nowych papierów toaletowych oferowanych przez polską markę Luba. Ekologiczny papier toaletowy może być spłukiwany w toalecie, a jego formuła zawiera aż 98% składników pochodzenia naturalnego. Każdy listek nawilżanego papieru toaletowego wyprodukowany został na tkaninie w 100% biodegradowalnej. Używając nawilżanych papierów toaletowych Luba, nie wpływasz negatywnie na procesy zachodzące w przyrodzie, nie zaśmiecasz swojego otoczenia, a komfort korzystania z toalety jest o wiele większy, niż przy używaniu tradycyjnego papieru toaletowego. Nawilżany papier toaletowy Luba Eco Family był testowany dermatologicznie, dlatego możesz bez obaw korzystać z niego wraz z całą rodziną. To idealny sposób na zachowanie czystości i świeżości po skorzystaniu z toalety.

Nawilżany papier toaletowy dla całej rodziny

Formuła nawilżająca nowych papierów toaletowych zawiera 98% składników pochodzenia naturalnego, co sprawia, że jest to jeden z nielicznych nawilżanych papierów toaletowych o tak doskonałym składzie. Produkt ten jest przeznaczony dla całej rodziny. Bez względu na wiek i płeć jest do użytku przez każdego. Receptura z odświeżającą wodą aloesową oraz kwasem mlekowym daje uczucie komfortowego oczyszczenia i pielęgnacji skóry. W dotyku papier Eco Family miękki i delikatny, a jego fizjologiczne pH sprawia, że może być on przeznaczony do codziennego stosowania. Jego bezpieczeństwo poświadczają badania - produkt testowany dermatologicznie. Stworzony został na włókninie celulozowej, dlatego możemy bez obaw mówić, że produkt ten jest w pełni biodegradowalny i jego wpływ na środowisko naturalne nie jest negatywny.

Czy aloes może być stosowany codziennie?

Aloes ma udokumentowane zastosowanie w pielęgnacji skóry od ponad dwóch tysięcy lat. Wszystkie jego formy są bardzo przyjazne dla skóry i mają niewielkie ryzyko wywoływania alergii, nadwrażliwości czy reakcji skórnych. Zawsze stosuj się do zaleceń producenta, by uniknąć niepożądanych reakcji, jeżeli takie mogłyby wystąpić. Nasz nawilżany papier toaletowy z wodą aloesową jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji i nie ma górnej granicy użytkowania tego produktu.

Czy aloes jest szkodliwy dla skóry?

Aloe vera, jako składnik kosmetyczny, ma wiele postaci i nie wszystkie nadają się do stosowania w kosmetyce na przykład twarzy. Unikaj wysięków z liści aloesu, które zazwyczaj zawierają kilka składników powodujących podrażnienie skóry i rumień (zaczerwienienie). Żel Aloe Vera jest jednak powszechnie stosowany w produktach po opalaniu, aby ukoić skórę. Żel i jego sproszkowana pochodna po nawilżeniu w preparatach kosmetycznych, takich jak emulsje, wody micelarne i toniki, stanowią bogate źródło nawilżających, kochających wodę polisacharydów. Jego struktura tworzy film ochronny dla skóry, który wspomaga ochronę naskórka i zdolność skóry do samoregeneracji. Żel Aloe Vera zawiera również witaminy, aminokwasy, minerały i enzymy, które działają kojąco na skórę. Nasz papier toaletowy z wodą aloesową posiada fizjologiczne pH odpowiednie nawet dla wrażliwej skóry miejsc intymnych. Przetestowany dermatologicznie. Produkt zawiera 98% składników pochodzenia naturalnego. Jest w 100% biodegradowalny, łatwy do spłukania w toalecie. Dzięki specjalnie dobranym składnikom nadaje uczucie komfortowego oczyszczenia i pielęgnacji.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 478 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-02
Super obsługa
2024-07-01
Bardzo dziękuje i polecam
pixel