10 sposobów na porządki w domu przy zastosowaniu ściereczek nawilżanych LUBA Comfort z Octem
Czyszcząca moc octu znana jest od lat. Już nasze babcie korzystały przy domowych porządkach z roztworu octu z wodą. To rozwiązanie zawsze się sprawdzało. Jednak miało swoją wadę - niechciany, mocny zapach. Dziś nie trzeba się już martwić o zapach. Dziś przy porządkach można sięgnąć po skuteczne i miłe w użyciu ściereczki nawilżane LUBA Comfort z Octem. Sprawdź, jak je wykorzystać przy domowych porządkach. Czy są w stanie zmierzyć się z silną chemią, którą wciąż w swoich domach stosuje wiele osób? Czy ściereczki LUBA mają pozytywny wpływ na środowisko?
10 sposobów na porządki w domu przy zastosowaniu ściereczek nawilżanych LUBA Comfort z Octem
Porządki w domu, to przez wielu wręcz znienawidzony obowiązek. Jak sobie z nimi poradzić skutecznie i bez użycia mocnej chemii? Doskonałym rozwiązaniem są ściereczki czyszczące z octem. Przy jakich zadaniach sprawdzą się najlepiej? Poznaj 10 sposobów na szybkie porządki z wykorzystaniem nawilżanych ściereczek z octem.
Ściereczki czyszczące z octem w walce z kuchennym brudem
Kuchnia, to jedno z miejsc, gdzie o porządek trzeba dbać w szczególności. Tu po prostu nie trudno o brud. Okruszki, plamy z tłuszczu, zacieki na zlewie, wylana kawa czy sok. W kuchni zawsze coś się może stać. Ściereczki czyszczące z octem będą idealne w walce z codziennym brudem w kuchni. Wystarczy nimi przetrzeć blat, by znów lśnił, wytrzeć szklane tace, na których kroimy chleb, przetrzeć zlew i krany. Ściereczka sprawdzi się do wielu zadań. I co ważne! Ściereczka nie tylko czyści. Naturalna siła octu ma działanie antybakteryjne, a powierzchnia po przetarciu nawilżoną ściereczką ma lekki i przyjemny zapach.
Szybkie czyszczenie i odtłuszczanie brudnych powierzchni dzięki ściereczkom z octem
Jak usunąć tłuste plamy z blatu, kuchenki lub sprzętu AGD? Ze ściereczkami czyszczącymi z octem wszystko jest niezwykle proste. Wystarczy otworzyć opakowanie ściereczek, wyjąć jedną z nich i przetrzeć daną powierzchnię. Ściereczka nie tylko doskonale czyści, ale też pochłania tłuste plamy. Nieprzyjemne, tłuste ślady po oleju znikają bardzo szybko. W przypadku większych zabrudzeń wystarczy użyć dodatkowej chusteczki. Warto mieć nawilżane ściereczki zawsze pod ręką. Po porządkach ściereczki wrzucamy do kosza. Nie musimy już prać tradycyjnych ścierek czy kupować kolejnego zestawu myjek. Jedna chusteczka poradzi sobie z tłustymi plamami doskonale.
Nawilżane ściereczki w walce z brzydkim zapachem
Ocet, to nie tylko doskonały sposób na usunięcie wszelkich, nawet trudnych tłustych zabrudzeń. Ściereczki czyszczące z octem poradzą sobie również z brzydkim zapachem. Wystarczy nimi przetrzeć daną rzecz, sprzęt czy powierzchnię, by pozbyć się niechcianego zapachu.
Ściereczki z octem - twój sprzymierzeniec w czyszczeniu piekarnika
Czyszczenie piekarnika warto wykonywać regularnie, wówczas o wiele łatwiej zadbać o porządek. Dzięki temu unikniemy walki z zaschniętym brudem i tłuszczem. Piekarnik przynajmniej raz w tygodniu warto przemyć ściereczką nawilżoną z octem. Sprawi to nie tylko, że brud zostanie usunięty, ale też nasz piekarnik zostanie odkażony. Ściereczki pozostawiają po sobie delikatny przyjemny zapach.
Ściereczki nawilżane z octem idealne do mycia szyb
Nasze babcie do mycia szyb stosowały mieszankę wody z octem i miękką szmatkę. Teraz wystarczy jedna duża biodegradowalna ściereczka w rozmiarze XXL. Wystarczy nią przetrzeć okna, a później wypolerować, by lśniły jak nigdy dotąd. Ściereczka nawilżana LUBA nie pozostawia smug. Doskonale radzi sobie z zabrudzeniami i śladami palców. Szyby są czyste i lśniące.
Zadbaj o porządki w łazience
Warto ściereczką nawilżoną z octem przetrzeć wannę, umywalkę czy brodzik prysznicowy. Plamy i zacieki od razu znikną. Dodatkowo antybakteryjna moc octu, jakim nasączone są ściereczki, będzie tu na wagę złota. W końcu w łazience nie trudno o bakterie i zarazki. Ściereczki nawilżane z octem, to też dobry sposób na pozbycie się pleśni.
Ściereczki nawilżane z octem idealne do czyszczenia kafelek
Jak wyczyścić szybko kafelki w kuchni lub łazience? Tu również sprawdza się ściereczki nawilżane z octem. Dzięki nim wszelkie zabrudzenia i zacieki na kafelkach znikną w mgnieniu oka, a przy tym nie zniszczymy skóry naszych dłoni, bo ściereczki LUBA są dla niej przyjazne.
Mycie luster jeszcze nigdy nie było tak proste
W każdym domu są jakieś lustra. Od dużych w sypialni, po mniejsze praktyczne w łazience. Jak wyczyścić tafle lustra, by znów lśniła i nie było na niej żadnych smug, zacieków i niechcianych niteczek? Tu sprawdzą się doskonale nawilżane ściereczki z siłą octu. Dzięki nim w kilka chwil można usunąć wszystkie niechciane ślady z luster. Wystarczy 1 nawilżana ściereczka, by lustro znów lśniło. Dla lepszego efektu powierzchnię można dodatkowo wypolerować do sucha.
A co z podłogą?
Czy wiesz, że ściereczki nawilżane z octem nadają się również do czyszczenia podłogi? Zapewne nie raz coś ci się wylało, nachlapało, a jeśli był to tłuszcz, to wpadłam w panikę - czym to wyczyścić? Tu wystarczy wyjąć ściereczkę z opakowania i od razu zadziałać. Podłoga w tym miejscu nie tylko nie będzie już brudna czy tłusta, ale też będzie lśnić i ładnie pachnieć.
Ściereczki z octem poradzą sobie nawet z brudem w toalecie
Toaleta, podobnie jak łazienka czy kuchnia wymaga gruntownych porządków. Czy zawsze musimy być uzbrojeni w mocną chemię i długie, gumowe rękawice? Zdecydowanie nie! Czasem wystarczy 1 ściereczka nawilżana z octem. Można nią przetrzeć toaletę, kafelki, płytki i inne elementy. Dzięki temu nie tylko wszystko zaczyna lśnić, ale też pozbywamy się bakterii.
Czy są powierzchnie, których nie powinno czyścić się octem?
Kiedy nie powinniśmy sięgać po ocet? Czyszcząca moc octu jest wielka, jednak są powierzchnie, które mogą ucierpieć w kontakcie z octem. Zarówno ściereczki czyszczące z octem, jak i domowe mikstury na bazie octu, nie nadają się do czyszczenia powierzchni z naturalnego kamienia (marmur, granit), a także do woskowanego drewna. Ściereczkami nawilżającymi z octem nie wolno również czyścić ekranów telewizorów, telefonów czy komputerów. W przypadku kontaktu z żywnością należy przemyć czyszczoną powierzchnię wodą.